Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 2. vasárnap Lehel
Magyar Péter ügyvéd az általa meghirdetett Nemzeti menet és demonstráció egy új Magyarországért című rendezvényen a budapesti Kossuth Lajos téren 2024. április 6-án.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Szakértő: ha Magyar Péter összehangolja a menedzseri és az innovátori szerepeket, akkor a Fidesznek is meg kell védenie a szavazótáborát

Magyar Péternek hamarosan menedzseri kvalitásokat is fel kell mutatnia, különben nem tudja megtartani a szavazóit - mondta Zsiga Bulcsú. A Méltányosság Politikaelemző Központ elemzője szerint a még nem látszk, hogyan tudja azokat a kormánypárti szavazókat megszólítani, akiket az ellenzék nem tudott.

Magyar Péter politikai felemelkedésének és választási sikerének titkát kutatja legújabb írásában a Méltányosság Politikaelemző Központ elemzője. Zsiga Bulcsú szerint a jelenség megértéséhez érdemes felhasználni a XX. század első felében alkotó Joseph Schumpeter osztrák közgazdász és pénzügyminiszter elméletét, aki a pártokat cégeknek, a pártvezetőket pedig menedzsereknek vagy innovátoroknak nevezte.

"Az eddigi ellenzéki pártok vezetői menedzserként funkcionálnak, Magyar Péter viszont innovátorként" - mondta az InfoRádióban az elemző, aki kiemelte, hogy a Tisza Párt elnöke számos hasonló üzenetet fogalmazott meg, mint az ellenzéki pártok, a minőségbeli különbséget viszont az jelentette, hogy ő a Nemzeti Együttműködési Rendszerén belülről érkezett, amit más szereplő nem tud elmondani magáról.

Zsiga Bulcsú szerint Magyar Péterről kialakult a tehetséges, lendületes és hozzáértő politikus képe, aki elhozhatja azt a változást, amit a régi ellenzéki pártok nem voltak képesek. Ráadásul összekötötte a Fideszt és az ellenzéket, és a nyakukba varrta az elmúlt húsz év bűneit, amivel új alternatívát tudott mutatni.

"Magyar Péternek azonban hamarosan menedzseri kvalitásokat is fel kell mutatnia, különben nem tudja megtartani a szavazóit" - jelentette ki az elemző, aki hangsúlyozta, hogy a Fidesz több erőforrással rendelkezik, mint az ellenzéki pártok, és még nem látszik, hogy a Tisza párt hogyan tudja azokat a kormánypárti szavazókat megszólítani, akiket az ellenzéki pártok nem tudtak. A Demokratikus Koalíció például csak arra törekedett, hogy az ellenzék törzsszavazóit magához vonzza - tette hozzá.

Kiemelte, hogy amennyiben a pártokra úgy tekintünk, mint cégekre, és azok programjaira, akkor a Tisza Párt most egy könnyen választható alternatívát kínál azoknak a szavazóknak, akik eddig csak kényszerűségből választották Gyurcsány Ferencet, és a Demokatikus Koalíciót.

" Amennyiben Magyar Péter képes lesz összehangolni a menedzseri és az innovátori szerepeket, akkor elképzelhető, hogy a Fidesznek is meg kell védenie a szavazótáborát, illetve olyan új eszközökkel és témákkal előállni, amelyek nemcsak a kormánypárti szavazókat tudják megszólítani" - összegezte gondolatmenetét Zsiga Bulcsú, a Méltányosság Politikaelemző Központ elemzője.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: vasárnap leáll a paksi atomerőmű

Magyar Péter: vasárnap leáll a paksi atomerőmű

Hajnalban lekapcsolják az utolsó előtti blokkot, vasárnap pedig az utolsót is.

„Még a cipőkötés is bonyolultabb az újraélesztésnél”

A laikusok is biztonsággal használhatják az automata és félautomata defibrillátorokat, mert ezek a készülékek hangutasításokkal segítik a felhasználókat, és nem lehet velük kárt okozni – hangsúlyozta az InfoRádiónak nyilatkozó sürgősségi szakorvos, mentőorvos, az SOS Elsősegély alapító-vezetője. Márkus Dávid arról is beszélt, hogy különösen fontos a defibrillátor használata olyan helyzetekben, ahol a mentők nem tudnak néhány percen belül a helyszínre érkezni.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Valódi függetlenséget ígér a Tisza-kormány a közjogi intézményeknek – De vajon a mostani javaslatok eleget tesznek ennek?

Valódi függetlenséget ígér a Tisza-kormány a közjogi intézményeknek – De vajon a mostani javaslatok eleget tesznek ennek?

Magyar Péter kormánya megkezdte Magyarország közjogi intézményrendszerének átalakítását. Ez egyes területeken új szerveket hoz létre, másutt a meglévő intézmények vezetőválasztási, összeférhetetlenségi és felügyeleti szabályait írja át. Ezek a lépések nagyrészt ahhoz a politikai ígérethez kapcsolódnak, hogy a kormány helyreállítja a jogállamiság intézményi garanciáit. A már elfogadott és a nyilvánosságra hozott javaslatok ugyanakkor több ponton belső feszültséget hordoznak: miközben erősítik a szakmai, civil vagy intézményi jelölés szerepét, a döntő szót sok esetben továbbra is az Országgyűlés kétharmados többsége mondja ki. Ez a modell rövid távon a politikai legitimáció garanciájaként jelenhet meg, hosszabb távon azonban blokkolási lehetőséget, alkukényszert vagy újabb pártpolitikai függést teremthet. Cikkünkben azt vizsgáljuk, hogy a mostani reformok mennyiben képesek valódi intézményi függetlenséget teremteni, és milyen közjogi megoldások csökkenthetnék a későbbi politikai lefoglalás kockázatát.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×