Infostart.hu
eur:
363.5
usd:
315.34
bux:
150022.25
2026. augusztus 13. csütörtök Ipoly
Karácsony Gergely főpolgármester beszédet mond az Önkormányzatok az idősekért című, a fővárosi önkormányzat és a Nyugdíjas Szervezetek Egyeztető Tanácsa által szervezett konferencián az Újvárosháza dísztermében 2022. október 28-án.
Nyitókép: MTI/Kovács Attila

Karácsony Gergely a kegyelmi ügyről: nem hiba történt, ez a rendszer

A főpolgármester szerint ez a hiba leleplezi a rendszer „erkölcsi züllöttségét”.

Főpolgármesteri kampánnyitót tartott Karácsony Gergely, aki arról beszélt, hogy Budapestnek a köztársasági eszme menedékének kell lennie. Hozzátette: ezzel "Budapest nem az országból akar kiválni, hanem abból a rendszerből, amelynek elnöke kegyelmet az egy pedofil bűnözőnek."

Karácsony Gergely szerint nem rendszerhiba történt a kegyelmi ügyben, hanem ez maga a rendszer. Úgy érvelt, hogy a a kormányerők meg akarják mondani mindenkinek, hogy ki a nemzeti oldal, ki a nemzetietlen, ki áll a jó oldalon, ki áll a rossz oldalon. Szerinte emiatt előbb utóbb minden relatívvá válik, mert "nincs erkölcsi alapja a politikájuknak". Ha a politika elveszíti erkölcsi gyökereit, akkor nincs mihez viszonyulni”.

A főpolgármester szerint ez a hiba leleplezi a rendszer „erkölcsi züllöttségét”.

Címlapról ajánljuk

Megkezdődött a dunai fenékküszöb emelése – Kormányszóvivői tájékoztató

A Paksi Atomerőmű vízállás miatt kialakult nehéz helyzetének kezelését tartja fókuszban a kormány, ennek megfelelően a Duna partján fekvő város témájában tartotta első heti tájékoztató sajtótájékoztatóját a hétközi kormányülést követően a kabinet. Részletesen szó volt a dunai kőrakás menetéről, a bárkák leereszthetőségéről, a romániai és az osztrák tanulságokról és az összefogás szereplőiről, felelőseiről.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Az éjszaka folyamán Oroszország támadást hajtott végre az izmajili kikötő területén Odessza megyében, károkat és tüzet okozva - közölték az ukrán hatóságok a Reuters szerint. A román határ közelében fekvő Izmajilben található Ukrajna legnagyobb Duna menti kikötője, amely gabonát és egyéb árukat kezel. Kijevnek és a nemzetközi partnereinek van egy közös terve arra, hogy Moszkvát a háború befejezésére kényszerítsék - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán államfő tegnap. Zelenszkij szerint a terv a Vlagyimir Putyin orosz elnökre nehezedő nyomáson alapszik - írja a Kyiv Independent. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×