eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Deutsch Tamás, a FIDESZ-KDNP képviselője az Európai Parlament (EP) plenáris ülésén Strasbourgban 2019. július 16-án.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Deutsch Tamás: a „szeretem” Tusk-kormányért mindent megtesz a brüsszeli bürokrácia

Az Európai Unió vezetői azon dolgoznak, hogy máshogy ítéljék meg az új lengyel kormány egyes törvényeit, mint a magyar kormány korábban kifogásolt hasonló intézkedéseit – mondta az InfoRádió Aréna műsorában Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti delegációvezetője.

„Ugyanolyan típusú ügyeket nagyon nehéz lesz másképpen megítélni, de már dolgoznak rajta, hogy ugyanolyan ügyet egészen másképpen ítéljenek meg” – válaszolta Deutsch Tamás arra felvetésre, hogy vajon megváltoztatja-e bármely brüsszeli testület munkáját, hozzáállását Lengyelországhoz, hogy már nem a Jog és Igazságosság (PiS) kormányoz.

A Fidesz európai parlamenti delegációvezetője felidézte, hogy Magyarország jogállamiságát illetően Büsszel előzetesen azt ígérte, hogy az általuk kívánt jogszabályok elfogadásának ténye megoldja majd a problémát, hazánk pedig hozzájuthat az uniós forrásokhoz. Majd ezek elfogadása után azt mondták, „na, na, na, várjunk csak egy pillanatot, nézzük már meg, hogy hogyan hatályosulnak, tehát adjunk még időt, hogy a kitárgyalt, általuk megfogalmazott megegyezés a való életben hogyan működik”. „Aztán vártak, vártak és vártak (…), majd az lett a vége, hogy azt mondták, »jó, hát a magyarok szavatartók, úgy működnek a jogszabályok, ahogy azok el lettek fogadva«” – fogalmazott.

Deutsch Tamás szerint nem arról van szó, hogy nem bíznak a magyar hatóságok jogkövető magatartásában, hanem egész egyszerűen arról, hogy mindig azon az állásponton vannak, amivel a saját politikai-hatalmi céljaikat el tudják érni, vagyis nem a következetesség a leggyakrabban tapasztalható jellemvonás a brüsszeli politikában.

Mindeközben Lengyelország esetében az történik, hogy bár egyetlen, a jogállamiságot helyreállító új törvényt nem fogadott még el az új lengyel parlament – vagy ha el is fogadott, egy sem lépett hatályba, mert komoly alkotmányossági kifogása volt hol a köztársasági elnöknek, hol az Alkotmánybíróságnak –, vizsgálják annak lehetőségét, hogy hogyan lehet mégis uniós pénzeket kifizetni, mivel

a Donald Tusk vezette kabinet „egy rendes, nagyon Brüsszel-barát kormány, nem olyan irgum-burgum patrióták és nemzeti elkötelezettségűek”

– vélekedett Deutsch Tamás, megismételve: nagyon nehéz, de a brüsszeli bürokrácia erősen dolgozik rajta, hogy a „szeretem” Tusk-kormányt illetően más döntés szülessen, mint Magyarország esetében.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×