eur:
408.43
usd:
375.06
bux:
73838.69
2024. november 5. kedd Imre
Üres tanterem a miskolci Herman Ottó Gimnáziumban a pedagógusok egész napos, országos sztrájkjának napján, 2016. április 20-án.
Nyitókép: MTI Fotó: Vajda János

Totyik Tamás: a pedagógusokról szóló törvénynek a tanárhiány eltakarása a célja

A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke szerint a tanárhiány miatt az oktatásban kialakult kedvezőtlen helyzetet tovább súlyosbította az, hogy a kormány még mindig nem tette közzé a tanév rendjét, ami időben tervezhetetlenné teszi az iskolai munkát,.

Április közepére minden évben megjelenik a tanév rendje. A kormány most viszont augusztus végén fogja kiadni a tanév rendjét – mondta el az InfoRádióban a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke, Totyik Tamás.

"Nem tudom, hogy például egy intézményvezető hogyan fogja tudni tervezni a tanévet, a munkatervet elfogadtatni, amikor augusztus 21-én a kollégáknak be kell menni és a tanévet el kell kezdeni tervezni. Ez egy rendkívül furcsa lépés a kormánytól. Szerintem nem gondolta át normálisan a jogalkotási folyamatot, és ebbe a zsákutcába belefutott most a kormány" – tette hozzá a szakszervezeti vezető.

A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke ugyanakkor azt is kifejtette, hogy szerinte a kormányt a szünetek átrendezésében egyetlenegy cél vezette, hogy

pénzt tudjon megtakarítani azáltal, hogy a téli időszakban a gyerekek minél tovább otthon legyenek és ne az iskolákat kelljen fűteni.

A felmondani szándékozó pedagógusok száma körül kialakult vitával kapcsolatban Totyik Tamás azt mondta, hogy a pontos számok a jövő év elejére fognak látszani a közvetett adatokból.

"Lesznek menet közben történő felmondások, akik a jogállásváltást következtében nem fogják a jogállást vállalni, ők például december elsején fognak távozni. Igazából a valós adat az én megítélésem szerint majd a jövő évi kompetenciamérés során az intézményvezetői nyilatkozatokból fog kiderülni, ahol be fogják vallani azt, hogy mennyi betöltetlen állás van, mennyi nyugdíjas visszafoglalkoztatott van" – közölte az érdekvédelmi szervezet vezetője, aki arról is beszélt, hogy a pedagógusok jogállásváltásáról szóló törvény az ő meglátása szerint az utolsó betűig azt a célt szolgálja, hogy eltakarja a pedagógushiányt.

"Ha nincs pedagógushiány, akkor mi miatt számít annyira a kormány a nyugdíjas visszafoglalkoztatottakra? Ha nincs pedagógushiány, akkor miért teszik lehetővé azt, hogy képesítés nélküli pedagógusok is taníthassanak az oktatási rendszerben? Ezek mind pontosan azt mutatják, hogy pedagógushiány van és ezeket próbálják eltakarni" – mondta Totyik Tamás.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×