Infostart.hu
eur:
386.73
usd:
332.82
bux:
120688.04
2026. március 4. szerda Kázmér
A Borsod-Abaúj-Zemplén megye 06. számú országgyűlési egyéni választókerületében kitűzött időközi országgyűlési képviselő-választáson a külképviseleteken leadott szavazatokat tartalmazó urnák Budapesten a Nemzeti Választási Irodában 2020. október 15-én. Sértetlennek találta az urnákat ülésén a Nemzeti Választási Bizottság (NVB). A kijelölt tiszaújvárosi szavazatszámláló bizottság a voksokat 16-án számolja meg, de ezek érdemben már nem befolyásolják az eredményt. A voksolást Koncz Zsófia (Fidesz-KDNP) nyerte.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Fellélegezhet az ellenzék, fölényes győzelmet aratott Jászberényben

A választási iroda honlapja szerint az ellenzéki Budai Lóránt fölényes győzelmet aratott Jászberényben a polgármester-választáson. Az őt támogató egyesület is többségben lesz a képviselő-testületben.

Este negyed 10-kor még számolták a szavazatokat, de az már egyértelmű volt, hogy az eddigi polgármester, a korábban jobbikos Budai Lóránt megnyerte az időközi polgármester-választást Jászberényben. A 80 százalékos feldolgozottságnál a szavazatok több, mint kétharmadát szerezte meg.

Ráadásul a képviselő-testületben is nyerésre állnak a támogatói. Közösen Jászberényért Egyesület a 21.20 perckor 9 egyéni mandátumot tudhat magáénak a 14+1 fő testületben.

Érdekesség, hogy a Mi hazánk jelöltjei nem érték el az 5 százalékot, polgármester-jelöltjük pedig 2 százalék alatt maradt.

Az időközi választásra azért került sor, mert a testület tavaly októberben feloszlatta magát.

Frissítés!

Az ellenzékinek mondható Közösen Jászberényért Egyesület mind a 10 egyéni körzetet megnyerte, így a polgármesterrel együtt 11 mandátumuk lesz a 15 fős testületben.

Címlapról ajánljuk

Perzsa-öböl: versenyfutás életre-halálra

Az Öböl-menti arab országok egy héten belül kifogyhatnak a légvédelmi fegyvereikből, ha Irán az eddigiekhez hasonló hevességgel zúdítja rájuk rakéta a dróncsapásait. Márpedig ez a háború eddig elképzelhetetlen méretű eszkalációjához vezethet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, aztán hirtelen rántottak egyet rajta

2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, aztán hirtelen rántottak egyet rajta

Drámai mértékben gyengült kedden a forint. A befektetői hangulatot jelentősen rontotta, hogy a hétfői, mintegy 50 százalékos ugrást követően tovább emelkedett a földgáz világpiaci ára, miközben a közel-keleti háború miatt egyre erősebbek a félelmek az esetleges termelési és szállítási zavaroktól, amelyek az energiaárakon keresztül a régiót is érzékenyen érinthetik. Az elmúlt másfél nap mozgásai alapján kijelenthető, hogy a forint a konfliktus egyik legnagyobb vesztese: a régióban is alulteljesít, kedden például mintegy 2 százalékkal esett, miközben a lengyel zloty 1,2 százalékos gyengülést mutatott, a cseh korona és a román lej pedig ennél is kisebb veszteséggel megúszta. Nemcsak térségi, hanem globális összevetésben is nehéz a forintnál gyengébben teljesítő devizát találni az elmúlt két nap alapján. A Portfolio piaci forrásai szerint a mostani esésben szerepet játszhat az általános túlvettség miatti korrekció, illetve a meredeken emelkedő gázárak nyomán erősödő kockázatkerülés is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×