eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
Nyitókép: Facebook/Fekete-Győr András

Mégis részt venne a Momentum az Országgyűlés alakuló ülésén, de feltételekkel

Erről a párt leendő parlamenti frakcióvezetője, Fekete-Győr András küldött nyílt levelet Kocsis Máté Fidesz-frakcióvezetőnek.

Korábban az ellenzéki párt képviselői arról beszéltek, hogy nem vesznek részt az alakuló ülésen, de a mandátumukat felveszik, viszont nem fognak felvenni "parlamenti díszpozíciókat" sem, Fekete-Győr András Kocsis Máténak küldött hivatalos levelében hétfőn öt feltétel teljesülése esetén beszélt a visszatérésről.

A momentumos politikus azt szeretné, hogy

  • a mindenkori kormánypártok a mindenkori ellenzéki pártokkal egyetértésben változtathassák meg a választási törvényeket, illetve az önkormányzatok hatásköréről és választásáról szóló jogszabályokat;
  • a közmédia élére a parlamenti pártok konszenzussal válasszanak vezetőket, így biztosítva a közmédia valóban független és pártatlan működését;
  • az országgyűlési képviselők kapják vissza az állami szervek ellenőrzéséhez szükséges jogosítványaikat;
  • kezdődjön meg egy a választások tisztaságát garantáló, valamint a választási kampány során elkölthető pénzekről szóló új jogszabály közös kidolgozása;
  • induljon valódi párbeszéd a kormány és a szakmai érdekképviseletek között, induljanak háromoldalú tárgyalások a sztrájkjogról (kormányoldal, ellenzék, reprezentatív szakszervezetek)

Fekete-Győr András szerint a Fidesz az elmúlt 12 évet azzal töltötte, hogy "kiüresítse a magyar parlamentarizmust", amely mára nagyrészt "Kövér László büntetéseiről és tehetetlen ellenzéki képviselők performanszairól szól".

"A Momentum megválasztott frakcióvezetőjeként az a határozott álláspontom, hogy az ellenzéknek nincs helye a parlamenti alakuló ülésen, nem szentesítheti szimbolikusan sem a választások tiszta és demokratikus voltát" – tette hozzá Fekete-Győr András.

Címlapról ajánljuk

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×