Infostart.hu
eur:
363.76
usd:
308.59
bux:
138891.07
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas
Nyitókép: Pixabay

Megvan, pontosan meddig hosszabbították meg a hitelmoratóriumot

Eldőlt, hogy a "szeptemberig" szó pontosan mit jelent.

A kormány meghosszabbította szeptemberig a hitelmoratóriumot, hogy legyen idő megállapodni a bankszövetséggel és a jegybankkal - jelentette be szerda délelőtt Orbán Viktor. A hírt Nagy Márton, a miniszterelnök gazdaságpolitikai tanácsadója szerda este pontosította, amikor közölte: szeptember végéig tart a moratórium a jelenlegi formában, ugyanis komoly szakmai vita folyik a Pénzügyminisztérium, a Magyar Nemzeti Bank és a Bankszövetség bevonásával annak jövőjéről.

"Addig lehetőség lesz arra, hogy gondolkodjunk, október elejétől hogyan folytatódjon ez a moratórium" - fogalmazott Nagy Márton. Vannak kispénzű emberek, őket is védeni kell - jegyezte meg.

Szerda este azután megjelent a Magyar Közlönyben a 317/2021. (VI. 9.) kormányrendelet, amely módosítja a hiteltörlesztési moratórium veszélyhelyzettel kapcsolatos különös szabályainak bevezetéséről szóló 637/2020. (XII. 22.) Korm. rendeletet. Előírja:

a fizetési moratórium 2021. szeptember 30. napjáig tart, és minden, a fizetési moratórium alatt lejáró szerződés 2021. szeptember 30. napjáig meghosszabbodik.

A rendelet csütörtöktől hatályos.

Címlapról ajánljuk
Elemző: legkorábban 2031-2032-ben lehet szó euróbevezetésről

Elemző: legkorábban 2031-2032-ben lehet szó euróbevezetésről

Magyarország EU-tagsága óta már többször kopogtathatott volna az eurózóna ajtaján, de korábban politikai akarat nem volt, most pedig a feltételektől vagyunk távol, a politikai akaratról Magyar Péter hétfői nemzetközi sajtótájékoztatóján viszont nyilatkozott, először a költségvetés állapotát világítják át. Az időtávról és a bevezetés részleteiről az InfoRádió Beke Károlyt kérdezte.

A címvédő ellen kellett volna csodát tenni Szoboszlaiéknak

Két párban dőlt el az elődöntőbe jutás kedd este a labdarúgó Bajnokok Ligájában. Az Atlético Madridban a Barcelona ellen, a PSG az Anfield Roadon a Liverpool ellen kezdett 2–0-ról. A Vörösöknél Szoboszlai Dominik és Kerkez Milos is szerepelt a kezdő tizenegyben.
inforadio
ARÉNA
2026.04.15. szerda, 18:00
Nyeste Orsolya az Erste vezető elemzője és Madár István a Portfolio vezető elemzője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×