Infostart.hu
eur:
387.73
usd:
330.94
bux:
0
2025. december 19. péntek Viola
Nyitókép: Pixabay

Folytatódik a kardiológiai intézet fejlesztése

A Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet az Egészséges Budapest Programból (EBP) kap forrást.

Az emberi erőforrások minisztere, Kásler Miklós bejelentette: további 1,6 milliárd forintot költhet az intézmény két nagyértékű képalkotó berendezés és kilenc ultrahangkészülék vásárlására, és elkezdődhetnek az épületen belüli átalakítási munkálatok is.

A miniszter emlékeztetett, hogy az elmúlt időszakban - szintén EBP-forrásból - egymilliárd forintért vásároltak altató- és lélegeztetőgépeket, kardiológiai CT-t, valamint a digitalizált felvételek tárolását, visszakeresését, továbbítását lehetővé tevő informatikai rendszert.

A mostani 1,6 milliárd forintból egy új CT- és MR-készüléket telepítenek az intézménybe, és kialakítják az ezek beüzemeléséhez és kezeléséhez szükséges helyiségeket.

Az átalakítások része egy pacemakerműtő kialakítása is, bővítik az intenzív részleget, továbbá egy érsebészeti műtőblokkot is létesítenek.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: siker, nem veszi el Brüsszel Oroszország pénzét, a V3 pedig kimaradt a hadikölcsönből

Orbán Viktor: siker, nem veszi el Brüsszel Oroszország pénzét, a V3 pedig kimaradt a hadikölcsönből

A befagyasztott orosz vagyon felhasználása Ukrajna céljaira hadüzenetként értelmezhető, azonnal belerántott volna bennünket egy háborúba, ettől sikerült megóvni magunkat, ez egy nagyszerű siker - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök Brüsszelben péntek hajnalban.

Fenyőfaválasztás körüli mizériák – számos tévhitet cáfol az ökológus

A HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont kutatója szerint érdemes alternatív karácsonyfa-megoldásokban is gondolkodni, de ha valaki élő fenyőt vásárol, akkor lehetőség szerint Magyarországon termesztett, ne túl nagyméretű fenyőt válasszon, amit az ünnepek után komposztálhat. Aszalós Réka az InfoRádióban elmondta: a műfenyők nagyrészt PVC-ből készülnek, ami nem lebomló műanyag, így egy idő után a műfenyő olyan hulladék lesz, ami szennyezi a környezetet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×