eur:
408.04
usd:
375.16
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Katonák érkeznek fertőtlenítéshez a fővárosi önkormányzat Pesti úti idősotthonába 2020. április 12-én. Az intézményben eddig összesen 198 igazolt koronavírus-fertőzöttet találtak, nyolcan meghaltak.
Nyitókép: Katonák érkeznek fertőtlenítéshez a fővárosi önkormányzat Pesti úti idősotthonába 2020. április 12-én. MTI/Mónus Márton

Új időszámítás kezdődik a Pesti úti idősotthonban

Befejezték a hosszas fertőtlenítést az épületben, az egészséges, tünetmentes, jó közérzetű idősek visszatérhetnek.

Befejeződött a fertőtlenítés a járványgócnak tekinthető, mintegy 1500 embert ellátó, fővárosi fenntartású Pesti úti idősotthonban, ahol a tömeges tesztelések során 200-nál is többen fertőzöttet találtak, közülük 21-en meghaltak.

Az otthon lakóit különböző kórházakban helyezték el a teljes takarítás és fertőtlenítés idejére, ezt követően kerülhetnek csak vissza az otthonba, a koronavírus tüneteit produkáló betegek kórházban maradnak,

a tünetmenteseket elkülönítik a Pesti úti épületben,

az egészségesek pedig megújult környezet várja. Müller Cecíla országos tisztifőorvos az operatív törzs szombati tájákoztatóján elmondta, hogy a Pesti úti idősotthonban nem ért véget az intézkedés, további fertőtlenítések, vizsgálatok jönnek a helyszínen, mindenkit tesztelnek.

Ugyanott Ruszin Romulusz dandártábornok a honvédelem képviseletében arról számolt be, hogy a Pesti úti épületben 45 ezer négyzetméternyi belső és 30 ezer négyzetméternyi külső területet fertőtlenítettek, ehhez 1500 liter fertőtlenítőt használtak fel.

A hazai idősotthonok közül a legnagyobb létszámú idősotthon helyzete politikai csatározások témájává vált, a kormányoldal a fenntartó Fővárosi Önkormányzat és a főpolgármester felelősségét firtatja az otthonban kialakult állapotok miatt, az ellenzék, illetve maga Karácsony Gergely főpolgármester viszont arra hivatkozik, hogy hiába kérte az erőforrásminisztert, tegyen az egészségügyi vezetés óvintézkedéseket a járvány által különösen is veszélyeztetett idősek védelmében az otthonokban is.

Müller Cecília országos tisztifőorvos korábban elmondta azt is, hogy már mintegy tucatnyi magyarországi idősotthonban ütötte fel a fejét a járvány, nagyobb létszámban még a Rózsa utcai otthonban bukkantak fertőzöttekre, azonban mintegy ezer más intézményben a hivatalos adatok szerint egyelőre nem.

Orbán Viktor a Kossuth rádiónak adott pénteki interjújában azt mondta, hogy

nem maradhat következmények nélkül a Pesti úti eset, jegyzőkönyvezték a helyzetet, de ma még az összefogást kell keresni,

"ma segítsük egymást, és ha majd túl vagyunk az egészen, akkor beszéljünk arról, hogy milyen állapotok uralkodnak az önkormányzati fenntartású idősotthonokban".

Karácsony Gergely a Facebookon reagált az interjúban elhangzottakra.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×