Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.46
bux:
0
2025. december 26. péntek István
Karácsony Gergely: valamit rosszul csinálunk

Karácsony Gergely: valamit rosszul csinálunk

Teljes káosz van az ellenzéki oldalon - mondta a Népszavának a Párbeszéd és az MSZP közös miniszterelnök-jelöltje. Karácsony Gergely szerint az emberek nagy része kormányváltást akar, de az ellenzék képtelen ezt az igényt megtestesíteni.

"Ebből is az látszik, hogy valamit rosszul csinálunk" - fűzte hozzá a lap szerdai számában megjelent interjúban.

Az MSZP-vel való együttműködésről azt mondta, szerinte racionális gondolkodásra vall, ha egy szövetségben indul a legnagyobb támogatottságú baloldali párt és az a politikus, aki a felmérések szerint a legnépszerűbbnek számít.

Az MSZP és a Párbeszéd 2018-as választási szövetségében a politikus elsősorban még a Demokratikus Koalícióra és az Együttre számít, bár pillanatnyilag mindkét párt elutasítja ezt a fajta együttműködést. "Remélem, hogy felülbírálják az álláspontjukat" - mondta.

Abban az ellenzéki együttműködésben, amelyben ő gondolkodik, jelenleg nincs helye a Jobbiknak - jelentette ki, de hozzátette, hogy ajánlatot kell tenni a párt szavazóinak.

Címlapról ajánljuk
Amiért keletre megy a magyarországi külföldi tőke

Amiért keletre megy a magyarországi külföldi tőke

46 százalékkal nőtt a közvetlentőke-befektetések állománya 2023-ról 2024-re Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében – erről beszélt Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban.
VIDEÓ
Eljött a háború eddigi legnagyobb fordulata – A szemünk láttára dől el egész Ukrajna sorsa

Eljött a háború eddigi legnagyobb fordulata – A szemünk láttára dől el egész Ukrajna sorsa

Az ukrajnai háború legnagyobb fordulata idén egyértelműen nem a frontvonalon, hanem a Fehér Házban történt: Donald Trump elnök átvette a hatalmat az Egyesült Államok felett, ezzel gyökeres változás állt be Washington Ukrajna-politikájában. Amerika többé nem küldi korlátlanul, kvázi-bérmentve a fegyvereket, pénzt és szakértelmet Ukrajnába, emellett az amerikai diplomaták Moszkvával is egyeztetni kezdtek, azzal a céllal, hogy sikerüljön valamilyen kompromisszumot kialkudni, amely a háború lezáráshoz vezet. Az események az év végére kifejezetten felgyorsultak: majdhogynem mindennapossá váltak az orosz-amerikai és ukrán-amerikai tárgyalások, de továbbra is erősen kérdéses, hogy sikerül-e érdemi áttörést elérni a háború lezárása felé a közeljövőben. Egyelőre csupán az jelenthető ki 100%-os bizonyossággal, hogy Trump-féle, ukrajnai háború kapcsán bekövetkezett hatalmas diplomáciai, politikai és katonai fordulat egyike az év 10 legnagyobb sztorijának.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×