eur:
406.36
usd:
370.66
bux:
83028.96
2025. április 5. szombat Vince

Mit tegyünk, ha nem jön meg a neten vett jegy külföldről?

Egyre több fogyasztó vásárol külföldi koncertre, sporteseményre jegyet az interneten keresztül. Sokszor azonban előfordul, hogy a fogyasztó nem kapja meg a jegyeket. Ezért a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Központ nagyobb odafigyelést kér a vásárlóktól - mondta el az InfoRádiónak Kriesch Attila, a központ igazgatója.

A hazánkban vagy külföldön rendezett szabadidős rendezvényekre, koncertekre és sporteseményekre sok külföldi székhelyű online jegyértékesítő vállalkozás is árul belépőjegyeket. Azonban előfordulhat, hogy a külföldi cég nem küldi meg a vásárló részére a jegyeket az esemény kezdetéig vagy hamis jegyeket értékesít, így a várt élmény meghiúsulása mellett az esemény helyszínére történő kiutazás és szállásfoglalás költsége is a fogyasztó káraként jelentkezhet - mutatott rá Kriesch Attila.

 Ennek elkerülésére a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság szervezetében működő Európai Fogyasztói Központ a határon átnyúló online jegyvásárlások során gyakran előforduló problémák és fontos tudnivalók körében számos dologra hívja fel a fogyasztók figyelmét.

Javasolják, hogy kizárólag hivatalosan kijelölt viszonteladóktól, jegyirodáktól vásároljuk meg a jegyeket. A hivatalos jegyértékesítő pontokról és weboldalakról a rendezvény vagy sportesemény szervezőjénél lehet  tájékozódni.

 Óvakodjunk az olyan weboldalaktól, amelyek arról próbálnak meggyőzni minket, hogy náluk még kapható jegy – általában az eredeti ár többszöröséért – olyan eseményre, melyekre hivatalosan már az összes elkelt. Ilyen esetekben az eladók általában azt ígérik, hogy a jegyet rövid idővel az esemény előtt küldik meg a vásárlónak, vagy pedig a helyszínen adják át részére. Utóbbi esetben többszöri ígérgetés ellenére a jegyet gyakran nem kapja meg a helyszínre kiutazó fogyasztó, az eladó pedig elérhetetlen lesz - hívta fel a figyelmet a központ vezetője.

 Hozzátette: azt is fontos tudni, hogy belépőjegy online megvásárlása esetén a fogyasztót nem illeti meg jogszabály alapján elállási jog, azaz a jegyvásárlás után nem gondolhatjuk meg magunkat, és nem kérhetjük vissza a jegy árát, ha mégsem tudunk elutazni a rendezvényre.

 A szervező döntése alapján a megvásárolt jegyek továbbértékesítésének is szigorú szabályai lehetnek, amelyek be nem tartása a jegy érvénytelenségét és a rendezvényre való bejutás meghiúsulását is eredményezheti - tette hozzá.

 Jelezte, hogy az említett tanácsok hasznosak lehetnek a 2016-os év egyik nagy érdeklődésre számot tartó sporteseményével, a franciaországi labdarúgó Európa-bajnoksággal kapcsolatban is.

A jegyvásárlásra és a jegyek továbbértékesítésre vonatkozó tudnivalók és szabályok megtalálhatók az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) honlapján, a http://www.uefa.com/uefaeuro/ticketing/faq/index.html oldalon, érdemes ott utána nézni a vásárlásnak - mondta.

Amennyiben pedig valamilyen probléma merül fel egy külföldi jegyértékesítő portálon vásárolt belépőjeggyel kapcsolatban, az Európai Fogyasztói Központhoz   (www.magyarefk.hu) lehet fordulni tanácsért és ingyenes segítségért. A magyar fogyasztók akkor kérhetik a központ közreműködését, amikor a panasszal érintett külföldi vállalkozás nem Magyarországon, hanem valamely másik európai uniós tagállamban, valamint Izlandon vagy Norvégiában rendelkezik székhellyel - mondta el az igazgató.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Ragadós száj- és körömfájás: kampányt indított a Nébih – sokkoló fotókkal

Tájékoztató kampányt indított a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, mert a közöségi médiában számos veszélyes félreértés, álhír és összeesküvés-elmélet jelenik meg a ragadós száj- és körömfájással kapcsolatban. A legtöbben azt nem értik, hogy miért kell kiirtani fertőzött állatállományokat, és a vakcinát miért nem megelőzésre használják.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.07. hétfő, 18:00
Noszek Péter
a Nestlé Hungária ügyvezető igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. április 5. 08:50
×
×
×
×