Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Bejelentések a romák elleni bűncselekményekről

Eddig 120 állampolgári bejelentés érkezett a rendőrséghez a tavaly és az idén a romák sérelmére elkövetett 8 bűncselekmény ügyében. A Nemzeti Nyomozó Iroda közleménye szerint ezek közül mintegy 100-at ellenőriztek, de nem jutottak közelebb az elkövetők személyéhez.

A szervezet emlékeztet: a Galgagyörkön, Piricsén, Nyíradonyban, Nagycsécsen, Alsózsolcán, Tatárszentgyörgyön és Tiszalökön elkövetett bűncselekmények ügyében emberölés és emberölési kísérlet bűntette miatt egy 100 tagú nyomozócsoport folytatja a vizsgálatot.

A nyolcadik ügyben Tarnabodon adtak le lövéseket és dobtak Molotov-koktélt családi házakra tavaly szeptember 29-én, a rendőrség ebben az esetben 3 férfit gyanúsított meg a bűncselekmény elkövetésével.

A bűncselekményeknek 53 sértettje van, közülük 5 ember meghalt, négyen megsérültek.

Címlapról ajánljuk

Budakalász 40 fok felett, Budapesten is megdőlt a rekord

32 éve Örkényben mérték az eddigi csúcsot, de ez most simán megdőlt, ahogy vasárnap, hétfőn és kedden is nagy valószínűséggel meg fog.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×