Infostart.hu
eur:
355.18
usd:
301.63
bux:
135467.19
2026. május 7. csütörtök Gizella

Narancssárga riasztás - viharok várhatóak!

Éjfélig szinte az egész ország területén előfordulhatnak heves zivatarok az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint. A szervezet Nyugat-, és Közép-Dunántúl, Közép-Magyarország, valamint Észak-Magyarország területére már kiadta a narancssárga riasztást.

A meteorológiai szolgálat honlapján közölt prognózis szerint a következő órákban heves zivatar, felhőszakadás is kialakulhat, amelyet óránként 90 kilométert meghaladó széllökések, illetve jégesők is kísérhetnek. Egyes helyeken a harminc millimétert meghaladó mennyiségű csapadék hullhat. A szakemberek felhívták a figyelmet arra, hogy az éjszakai óráktól mindenhol megerősödik, néhol viharossá fokozódik az északnyugati szél. A legerősebb széllökések elérhetik a 65 kilométeres óránkénti sebességet. A szél csak holnap estétől mérséklődik.

Címlapról ajánljuk
Három választást tartanak az Egyesült Királyságban – a szakértő szerint nagyon inog a miniszterelnök széke

Három választást tartanak az Egyesült Királyságban – a szakértő szerint nagyon inog a miniszterelnök széke

Skóciában és Walesben parlamenti, Angliában tanácsi választásokat tartanak csütörtökön. Gálik Zoltán az InfoRádióban azt mondta, egyes előrejelzések szerint akár 2000 képviselői mandátumot is veszíthet a Munkáspárt, aminek komoly következményei lehetnek Keir Starmerre nézve is. A Budapesti Corvinus Egyetem docense beszélt arról is, milyen esélyei lehetnek az egyre népszerűbb, Nigel Farege vezette Reform UK-nak.
inforadio
ARÉNA
2026.05.07. csütörtök, 18:00
Molnár Judit
a Magyar Utazási Irodák Szövetségének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×