Infostart.hu
eur:
387.67
usd:
335.1
bux:
122583.12
2026. március 11. szerda Szilárd

Dávid: lezárult egy korszak a Fideszben

Az MDF elnöke, Dávid Ibolya pozitívnak értékeli, hogy a Fidesz nyitott az egyeztetésre, s így sor kerülhet Orbán Viktor pártelnök és az MDF-frakció találkozójára.

"Örülök, hogy a miniszterelnöki találkozó után a Fidesz azt válaszolta, hogy készek az együttműködésre" - fogalmazott Dávid Ibolya, utalva a Fidesz szóvivőjének arra a január végi közleményére, melyben Szijjártó Péter azt írta: a párt nyitott az egyeztetésre.

A Fidesz azután tette közzé álláspontját, hogy január végén az MDF képviselőcsoportjának tagjai találkoztak Gyurcsány Ferenc miniszterelnökkel. Dávid Ibolya akkor azt mondta: Orbán Viktorral is egyeztetne a képviselőcsoport a középosztály helyzetéről.

Dávid Ibolya szombaton megerősítette azt a pénteken a Népszabadságban közzétett álláspontját, miszerint a Fidesznek tett javaslat nem szövetségről szól, hanem egy partneri együttműködésre tett javaslatot a középosztály megerősítése érdekében.

A politikus kijelentette: teljesen egyértelműen partneri javaslatot tett, "ahol kisebb, nagyobb programok mentén kialakítható az a közös álláspont, amelyik egyébként az ellenzéki program megalkotásához, a választások előtt pedig különösen fontos, hogy legyen egy jó alternatív program a koncepciótlan kormányzattal szemben".

Dávid Ibolya felhívta a figyelmet arra, hogy a programok menti együttműködésről van szó, mert ellenzékben nincs koalíció, csak egy korrekt partneri együttműködés, amelyre már többször tett az MDF javaslatot.

Kijelentette: "lezárult egy korszak, megbukott a jobboldali egypártrendszernek a rémképe, immáron nemcsak a KDNP vált ki (a Fideszből), hanem a Kisgazda Polgári Egyesület is párttá alakul".

Címlapról ajánljuk
Az utazást tervezők „megmondják”, meddig tart az iráni háború

Az utazást tervezők „megmondják”, meddig tart az iráni háború

A közel-keleti konfliktus kitörésekor óvatosabban foglaltak előre utazást a magyarok, de a bizalmuk helyreállt – mondta az InfoRádiónba a Repjegy.hu online üzletágának vezetője. Holczinger Zoltán szerint a kikapcsolódni vágyók az iráni háború gyors lezárását remélik.

Fenyegetés után: Orbán Viktor felhívta a gyerekeit telefonon

Hrihorij Omelcsenko volt ukrán képviselő szavai után Orbán Viktor miniszterelnök hangsúlyozta, mindenkit arra kért a családjából, hogy vegye komolyan a fenyegetést, de ne ijedjen meg.
inforadio
ARÉNA
2026.03.12. csütörtök, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke, a Fidesz Országos Választmányának elnöke
Forrong a Közel-Kelet - Így reagáltak a tőzsdék

Forrong a Közel-Kelet - Így reagáltak a tőzsdék

Heves mozgásokat lehetett látni az elmúlt napokban a tőzsdéken, a befektetők továbbra is az iráni háborúval kapcsolatos fejleményeket figyelik. Az amerikai hírszerzés kedden arról számolt be, hogy Irán elkezdte aláaknázni a Hormuzi-szorost, ma pedig szállítóhajókat ért támadásokról érkeztek beszámolók - a növekvő feszültségek nyomán újra felpattant az olajár, az emelkedést azonban mérsékelte, hogy a Nemzetközi Energiaügynökség a történelem legnagyobb stratégiai olajkészlet-felszabadításáról döntött. Az ázsiai tőzsdék többnyire jól teljesítettek reggel, az európai piacokon viszont ismét lefordulást láthattunk, az amerikai indexek pedig felemás elmozdulásokkal zárták a kereskedést.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×