Infostart.hu
eur:
364.23
usd:
320.05
bux:
144138.82
2026. július 23. csütörtök Lenke

Képzett bevándorlókat várnak a németek

Az Egyesült Államok után Németország a világ leginkább kedvelt bevándorlási célpontja. Noha a berlini kormány változatlanul ellenzi a tömeges bevándorlás engedélyezését, az ipar egyre erélyesebben sürgeti, hogy tárják szélesre a kaput a jól képzett külföldi szakemberek előtt. Az államfő is a napokban egy honosítási ünnepség során szót emelt a bevándorlás által kínált esélyek kihasználása mellett.

Az év eleje óta az Európai Unió valamennyi tagállamának polgára előtt nyitva áll Németország is. Gazdaságkutató intézetek azonban rendszeresen intik a berlini kormányt, hogy tegye lehetővé a szabályozott bevándorlást az Európán kívüli területekről érdeklődők előtt is, mert az iparnak egyre nagyobb szüksége van jól képzett szakemberekre.

Tény, hogy a dél-európai országokat sújtó gazdasági válság következtében nagy számban érkeznek kiváló felkészültségű fiatalok Németországba, de - mint a berlini gazdaságkutató központ vezetője megállapította - jelenleg rendkívüli helyzetről van szó, és a kormánynak gondoskodnia kellene a külföldi munkavállalók folyamatos érdeklődéséről, azaz, hogy az uniós tagországokban, valamint Európán kívül állandóan tájékoztassák az álláskeresőket a németországi elhelyezkedési lehetőségekről.

Ennek alapját már 2012 nyarán uniós szinten megvetették, amikor a más kontinensekről jelentkező munkakeresők számára bevezették az úgynevezett kék-kártyás megoldást. Ezt azok igényelhetik, akik az unió tagállamaiban is elismert diplomával rendelkeznek.

Jelenleg a német földön élő idegenek legnagyobb csoportját a törökök alkotják. A már itt született törökök közel egynegyede főiskolai, vagy egyetemi diplomával rendelkezik. Ez az adat része annak a felmérésnek, amely kimutatta, hogy a bevándorlók körében magasabb azoknak az aránya, akik felsőfokú tanulmányokat folytattak, mint a német társadalom tagjai körében. Gazdaságkutató intézetek leginkább ezzel a tanulmánnyal érvelnek, amikor a bevándorlás engedélyezése mellett szólnak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Magyar Péter: a következő államfő nem a politika világából fog érkezni

Dolgoznak az egészséges élelmiszerek áfakulcsának csökkentésén is – mondta a kormányfő. Miniszterek, államtitkárok nem kapnak pénzt, ha felügyelőbizottsági tagok lesznek. Az állami cégek vezetőinél is jön a bérplafon. Tárgyalnak a politikusok és velük egy háztartásban élők vagyonosodási vizsgálatáról. Négy Eximbankhoz kötődő, 1000 milliárdos értékű ügyekben tettek feljelentést. Volt politikusból most nem lesz államfő, ez is kiderült.
inforadio
ARÉNA
2026.07.23. csütörtök, 18:00
Szécsényi Gábor
Az Autó főszerkesztője
Aggódhat Moszkva az új ukrán főparancsnok miatt, hihetetlen, milyen célpontot talált magának Kijev -Híreink az orosz-ukrán háborúból csütörtökön

Aggódhat Moszkva az új ukrán főparancsnok miatt, hihetetlen, milyen célpontot talált magának Kijev -Híreink az orosz-ukrán háborúból csütörtökön

Néhány nap alatt ötödször érte találat az orosz Wildberries csomagküldő vállalat raktárait. Moszkva szerint az ukránok direkt támadnak civil célpontokat, Kijev viszont állítja: fegyverekhez való alkatrészeket tárolnak a gigantikus elosztópontokon. Fájhat Moszkva feje Mihajlo Drapatij, az új, Olekszandr Szirszkijt váltó ukrán főparancsnok miatt is, aki két nappal kinevezése után máris új offenzívákról, illetve az orosz hátország elleni támnadásokról értekezett. A Szirszkij leváltását kezdeményező, ám még azelőtt menesztett védelmi miniszter, Mihajlo Fedorov sokak megdöbbenésére úgy tűnik, nem fogadja el Zelenszkij bocsánatkérését. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×