391.07
366.54
68142.02
2024. május 1. szerda Fülöp, Jakab
Parkes Rebecca (j) és az orosz Jekatyerina Prokofjova a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia női vízilabdatornáján a harmadik helyért játszott Magyarország - Orosz Olimpiai Csapat mérkőzésen a Tacumi Vízilabdaközpontban 2021. augusztus 7-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Megvan a magyar női vízilabda első olimpiai érme

Megvan a magyar női vízilabda első olimpiai érme: 11-9-re nyerte a válogatott az oroszok elleni bronzmeccset.

A magyar női vízilabda-válogatott a harmadik helyért játszik az oroszokkal a tokiói olimpia utolsó előtti versenynapján.

2016-ban, Rio de Janeiróban ugyanez a két válogatott játszott a harmadik helyért, akkor az orosz csapat ötméteresekkel győzött.

A két csapat találkozott Tokióban a csoportmérkőzések során, akkor 10-10 lett a végeredmény.

Vályi Vanda elhozta a labdát az első ráúszásnál, majd Rybanska Natasa góllal fejezte be a labdát, 1-0 a magyar csapatnak.

Nagyezsda Glizina, az öt évvel ezelőtti bronzmeccs hőse, belőtte első gólját, 1-1

Sőt, Elvina Karimova találatával 2-1 az oroszoknak.

Parkes Rebeccától elvették a labdát, kontra, nem tudott egyenlíteni a magyar csapat, de a következő akciónál Keszthelyi Rita szabaddobása után a blokkról a kapuba pattant a labda, 2-2.

Az első negyed már nem hozott több gólt, döntetlen. A pihenőidőben videóztak, megnéztek a bírók egy orosz lövést, de ennyit nem csalhat a szabad szem, nem volt gól.

Úgy kezdődött a negyed, mint az előző, magyar góllal. Garda Krisztina szerzett vezetést, 3-2.

Magyari Alda két bravúrja után Vályi Vanda kettőre növelte az előnyt, 4-2.

Anasztaszija Szimanovics centerből szépített, 4-3.

Keszthelyi Rita ma játszik a leggólerősebben a tornán, újabb gólt lőtt, 5-3.

Veronika Vahitovát kiállították Gyöngyösi Anikóról, Vályi Vanda értékesítette az előnyt, 6-3.

Szimanovics szépített, 6-4. Megkapta az előnyt, üresen maradt, könnyű gól volt.

Mi is kaptunk egy előnyt, Szűcs Gabriella nagyon magabiztosan lőtte ki a jobb alsó sarkot, 7-4.

Nagyezsda Glizina szépített, egy pillanatra sem adják fel, természetesen. Ők is az olimpiai éremért játszanak, 7-5.

Kétgólos előny a mérkőzés felénél.

A harmadik negyed az oroszok számára kezdődött jobban, Anna Tyimofejeva ötméterest harcolt ki, Jekatyerina Prokofjeva belőte, 7-6 a magyaroknak.

Anna Karnauh kétszer is védett magyar előnynél, maradt a 7-6.

Páros kiállítás mellett támadott a magyar csapat, Parkestól elvették a labdát.

Jekatyerina Prokofjeva kiegyenlített, 7-7.

Először vezetnek az oroszok, Aljona Szerzsantova emberelőnyből lőtt Magyari Alda kapujába, 7-8.

Végre vége a harmadik negyednek, ezt 3-0-ra megnyerték az oroszok és fordítottak. Talán majd a negyedik jobb lesz.

Vályi Vanda megtörte a tízperces magyar gólcsendet, 8-8. Eddig mindig az nyerte a negyedet, aki az első gólt szerezte.

Gurisatti Gréta kihasználta az előnyt, ez egy másik negyed, 9-8.

Anna Tyimofejeva kiegyenlített egy elegáns ejtéssel, öt perccel a vége előtt 9-9.

Illés Anna előnyből újra vezetést szerzett, 10-9.

Már csak 51 másodperc. Bíró Attila nagyon okosan sakkozott az időkérésekkel, kikérte a másodikat is. Tudja, ha belőjük, nagyon közel a bronz.

Az oroszoké lett a támadóidő lejártakor a labda, támadtak, levitték a kapust, Magyari Alda védett, majd belőtte a labdát az üres orosz kapuba.

11-9, megvan, három elveszített bronzmeccs után a magyar női vízilabda első olimpiai érme, egy fényes bronz.