Rajtol a női pólócsapat, Milák először 200 pillangón – a magyarok hétfői programja
Hétfőn megkezdi szereplését a magyar női vízilabda-válogatott, éremreménnyel vívnak a kardozólányok. Milák Kristóf Tokióban először mutatja meg magát a mezőnynek 200 m pillangón.
2004 óta először kapott ki az amerikai férfi kosárlabdacsapat olimpián
A címvédő amerikai kosárlabda-válogatott első mérkőzésén kikapott Franciaországtól a tokiói olimpia vasárnapi versenynapján.
Eddig Ázsia olimpiája a tokiói
Kiemelkedően szerepelnek továbbra is a kínaiak és a japánok, de a dél-koreai küldöttség is az első négy között van az éremtáblázaton.
Hősiesen küzdve egy góllal kapott ki a franciáktól a női kézilabda-válogatott
Végig lépéshátrányban voltak, azonban mindig kiegyenlítettek. Az utolsó pár perc nagyon szorosra sikerült.
Siklósi Gergely: első bálózóként ez jó kezdet
Csak pár másodpercig volt csalódott a 23 éves magyar párbajtőröző az olimpiai döntő elveszítése után.
Rubljov máris kiesett
Az esélyesek között számon tartott Andrej Rubljov már a nyitókörben kiesett vasárnap az olimpián. A világranglista hetedik helyezettje a hazaiak kedvencétől, a riói játékokon bronzérmes Nisikori Kejtől kapott ki két sima szettben. A 23 éves Rubljov így másodszor is alulmaradt a jelenleg csak 69. japánnal szemben, aki már a negyedik olimpiáján szerepel.
Nisikori (japán)-Rubljov (orosz, 5.) 6:3, 6:4
Egyetlen kilogramm döntött a férfi súlyemelőknél - olimpiai rekord
A kínai Csen Li-jun nyerte a férfi súlyemelők 67 kilogrammos súlycsoportjának a küzdelmeit vasárnap. A négyszeres világbajnok 332 kilós olimpiai rekorddal nyert összetettben, egyetlen kilogrammal előzte meg a kolumbiai Luis Javier Mosquera Lozanót.
1. Csen Li-jun (Kína) 332 (szakítás: 145 kg, lökés: 187 kg)
2. Luis Javier Mosquera Lozano (Kolumbia) 331 (151, 180)
3. Mirko Zanni (Olaszország) 322 (145, 177)
Milák Kristóf: Nem gondoltam volna, hogy ilyen kellemetlen lesz
Bejutott a döntőbe a 4x100 méteres magyar férfi gyorsváltó vasárnap a tokiói olimpia úszóversenyén, értékeltek a versenyzők.
A tornász Kovács Zsófia bejutott az egyéni összetett döntőjébe
Csütörtökön kerül rá sor. Felemáskorláton ő a harmadik számú tartalék.
A kétszeres Európa-bajnok Kovács 54,732 pontot szerzett, ezzel 16. lett, ám a 24-es fináléba országoként legfeljebb ketten juthatnak, így a magyar tornász a 11. legjobb eredménnyel rendelkezik.
Az amerikai Simone Biles - aki az elmúlt kilenc évben minden versenyén megnyerte az egyéni összetettet, így jelenleg négyszeres olimpiai és 19-szeres világbajnoknak mondhatja magát - most is remekelt, bár nem mindent szert "uralt".
Kizártak egy magyar úszót az egyik számból
Telegdy Ádám és Bohus Richárd sem jutott tovább vasárnap 100 méter háton a tokiói olimpia úszóversenyén.
Siklósi Gergely ezüstérmes az olimpián
A magyar párbajtőröző 15-10-re kikapott a francia Romain Cannone-tól a tokiói olimpia döntőjében.
Kikapott a szerb pólócsapat
Szerbia vereséggel rajtolt a férfi vízilabdatornán. A torna egyik esélyese a spanyoloktól kapott ki a nap rangadóján, 13-12-re. Az egyes negyedek szerb szempontból 3-3, 3-5, 3-2, 3-3-es eredményt hoztak.
Magyar hősök Tokió legforgalmasabb pontján - videó
Rengetegen megcsodálhatták az olimpiai üzeneteket és a magyar sportsikereket.
A hatodik idővel döntős a bravúrosan úszó 4x100-as férfi gyorsváltó
A Milák Kristóf, Szabó Szebasztián, Bohus Richárd, Németh Nándor összeállítású férfi 4x100-as gyorsváltó futamában a harmadik helyen végezve, 3:12.73-as idővel a hatodik helyen kvalifikálta magát a szám döntőjébe. A magyarok előtt az Egyesült Államok és Ausztrália négyese került be, az első előfutamban az olaszok, a brazilok és a franciák úsztak jobban a magyaroknál, döntős még a kanadai és az orosz váltó. A magyarok olyan erős úszónemzeteket vertek meg a futamukban, mint a holland és a német.
Késely Ajna nem jutott döntőbe
Késely Ajna 4:05.34-es időt ért el a 400 méteres női gyorsúszásban, s bár javított a májusi, budapesti Európa-bajnokságon elért eredményén, de összítésben a tizedik helyen végzett. Így nem úszhat a döntőben.
Félóra alatt két aranyat nyert Japánnak az Abe testvérpár
A női cselgáncsozóknál, Pupp Réka súlycsoportjában, a kétszeres világbajnok, 21 éves Abe Uta nyerte meg az aranyérmet. Néhány perccel később, a férfia 66 kilós kategóriájában két évvel idősebb bátyja, Hifumi nyert – aki ugyancsak kétszeres világbajnok.
Sárosi Laura ráijesztett ellenfelére, de kikapott
Női tollaslabdában Sárosi Laura az ötödik helyen kiemelt, thaiföldi Ratchanok Intanon ellen játszott csoportmérkőzést. Az első szettet 21-5-re elveszítette, a másodikban 5-4-re vezetett, 7-7-ig még tartotta a lépést, de aztán 21-10-re kikapott. Kedden következik az újabb mérkőzése, ismét egy ázsiai tollaslabdázó, a malajziai Soniia Cheah ellen.
Németh Nándor középdöntős 200 gyorson
Németh Nándor a tizenegyedik legjobb idővel (1:46.19) középdöntős lett a férfi 200 m-es gyorsúszásban. Ugyanebben a számban Kozma Dominik a huszonhetedik helyen végzett. A 100 méteres női hátúszásban Burián Katalin három századdal elmaradt a 16. helyezett idejétől, így csak akkor úszhat középdöntőt, ha valaki visszalép. A 100 méteres hátúszásban Telegdy Ádám a 27. helyen végzett, Bohus Richárdot kizárták.
További változás az olimpiai programban a közelgő tájfun miatt
A hét elejére várható kedvezőtlen, szeles időjárás miatt újabb módosítások történtek az evezősok tokiói olimpiai programjában.
Siklósi Gergely a döntőben
Párbajtőrben is lesz magyar az olimpiai fináléban: Siklósi Gergely legyőzte az olasz Santarellit.
Remekül kezdett a vitorlázó Vadnai
Vadnai Benjamin a Laser Standard hajóosztályban nagyszerűen kezdett a tokiói olimpia vitorlásversenyeinek első napján.
Bombameglepetés a női röplabdatornán
A címvédő kínai válogatott hatalmas meglepetésre három sima játszmában, mindössze 1 óra 20 perc játék alatt kikapott a török csapattól a tokiói olimpia női röplabdatornáján.
Törökország-Kína 3-0 (21, 14, 14)
Péni István: az is csoda, hogy itt lehetek
Elégedett a légpuskások versenyében elért olimpiai ötödik hellyel az UTE sportlövője, aki beszélt az elmúlt nehéz időszakról is.
Pupp Réka bronzközelben
Pupp Réka megnyerte első mérkőzését a vigaszágon a női cselgáncs 52 kg-os súlycsoportjában. Egyetlen győzelemre van a bronzéremtől.
Covidos a spanyol golfsztár
Nem indulhat a tokiói olimpián a spanyolok golfozó sztárja, Jon Rahm, mert pozitív koronavírustesztet adott. A US Open idei bajnokát a Spanyol Olimpiai Bizottság vasárnapi közlése szerint elkülönítik, és akikkel kapcsolatba került, azokra újabb Covid-tesztek várnak.
Érdekesség, hogy Rahm ebben a hónapban másodszor produkált pozitív tesztet.
Az amerikai Bryson DeChambeau - aki 2020-ban győzött a US Openen - szintén koronavírusos, így ő sem indulhat.
A golfozók versenye csütörtökön rajtol a tokiói olimpián, a fővárostól 60 kilométerre fekvő Kaszumigaszeki Golfklubban.
A legjobb négy között Siklósi, régi ismerős következik
Siklósi Gergely 15-12-re nyert a címvédő, dél-koreai Pak Szang Jun ellen a tokiói olimpia férfi párbajtőr egyéni versenyének negyeddöntőjében. Következő ellenfele az olasz Andrea Santarelli lesz.
Péni István ötödik lett
Az ötödik lett a férfi légpuskások döntőjében Péni István a tokiói olimpián.
A szurkolók is csak pislognak azon, mit alakított a világelső női teniszező
A világelső női teniszező nagy meglepetésre az első fordulóban búcsúzott a tokiói olimpia tenisztornájától.
Siklósi Gergely lépett egyet előre
A világbajnok magyar párbajtőrvívó a marokkói Elkord ellen végig vezetett, s végül szoros csatában bár, de 15-13-ra nyert.
Péni István a nyolcas döntőben
Péni István bejutott a legjobb nyolc lövőt felvonultató döntőbe a férfi légpuskások versenyszámában. Az UTE 24 éves versenyzőjének a 60 lövéses alapversenyben az első tízes sorozata a vártnál picivel halványabban sikerült, ám aztán rendre hozta a 10,5 feletti találatokat, így 629,4 körös teljesítménnyel a hetedik helyen került be a fináléba. Pekler Zalán 621,1 körrel a 39. helyen zárt. A döntő magyar idő szerint 8.30-kor kezdődik.
Póta Georgina váratlan vereséget szenvedett, ő is kiesett egyesben
Mindkét magyar asztaliteniszezőnő kikapott első egyes mérkőzésén. Madarász Dóra szombati veresége után Póta Georgina a svájci Rachel Moret ellen szenvedett sima, 4-1-es vereséget. Egyedül a negyedik játszmában tudott 11-9-re nyerni, a többit elveszítette 9-re, 12-re, 7-re és 9-re. A svájci játékos következő ellenfele a kínai Meng Csen lesz.
A 36 éves magyar játékos a meccs után elmondta, szomorú, mert svájci ellenfelét meg kellett volna vernie, ugyanakkor biztató elemek is voltak a játékában, aminek örül. "Attól még, hogy elmentem egy évre, szültem egy gyereket, szeretnék visszatérni. Minden erőmmel azon vagyok, ezt szeretném, ameddig lehet" - mondta az M4 Sportnak.
Póta Georgina még a női csapatversenyben is érdekelt lesz.
A nőknél nem maradt versenyben magyar egyesben, férfi egyesben viszont Majoros Bence a szombati sikere után hétfőn, a második fordulóban lesz érdekelt a dán Jonathan Groth ellen.
Pupp Réka a vigaszágon
A vigaszágon folytathatja szereplését Pupp Réka a cselgáncsozók 52 kilogrammos súlycsoportban. Az Atomerőmű SE idei Eb-bronzérmese a címvédő, világ- és Európa-bajnok koszovói Majlinda Kelmendi és az amerikai Angelica Delgado legyőzése után az elődöntőért a svájci Fabienne Kocherrel mérkőzött, aki az idei, budapesti világbajnokságon bronzérmes volt. A négyperces alapidő háromnegyedéig nem történt akció és nem volt intés egyik oldalon sem, akkor viszont Pupp karja fogásban maradt egy indításnál, ellenfele a földre kerülés után hátára fordította és leszorította őt. A küzdelem 57 másodperccel a négy perc lejárta előtt ért véget. A magyar dzsúdós úgy összegzett, hogy nagyon erős ellenféltől kapott ki, a mérkőzés végét eredményező akcióba pedig "beleragadt". A 10 órakor kezdődő vigaszágon egy mérkőzést kell nyerni ahhoz, hogy a bronzéremért lehessen tatamira lépni. Pupp ellenfele a dél-koreai Pak Da Szol lesz.
Kreiss Fanni a világ legjobbja ellen búcsúzott
A legjobb 16 között, a címvédő ellen Kreiss Fanni a női tőrözők egyéni versenyében a tokiói olimpián. Kreiss - aki első asszójában megverte a világbajnoki ezüstérmes olasz Martina Batinit - a címvédő és világbajnok, világranglista-vezető orosz Inna Gyeriglazova ellen szenvedett vereséget. Az első találatot Kreiss vitte be, de aztán az első harmad végén 4-2-re már az orosz vívónő vezetett, s végül 15-10-re nyert. „Szerettem volna még tovább vívni, bár tisztában voltam vele, hogy a mezőny legerősebb versenyzője áll a pást túloldalán. Nem jött be az alapkoncepció, amit elterveztem, és úgy érzem, túl későn váltottam. Holnap jön egy kis pihenő, aztán elkezdünk készülni a csapatversenyre" - mondta az MTI-nek Kreiss Fanni. A másik két magyar induló közül, Kondricz Kata 29., Pásztor Flóra 32. lett
Krausz Gergely vereséggel kezdett
Krausz Gergely, az első magyar férfi tollaslabdázó, aki olimpián szerepelhet, vereséggel kezdett csoportjában a tokiói olimpián.
Pupp Réka menetel
Pupp Réka ipponnal győzte le az amerikai Angelica Delgadót, így már a nyolc között van a cselgáncsozók 52 kg-os mezőnyében.
Siklósi Gergely a nyolcaddöntőben
A világranglista-vezető, világbajnoki címvédő Siklósi Gergely megnyerte első asszóját, ezzel bejutott a 16 közé a férfi párbajtőrözők vasárnapi egyéni versenyében a tokiói olimpián.
A BHSE 23 éves vívója a nála tíz esztendővel idősebb kínai Csao Tung ellen győzött 15-9-re.
Az első három percben alig esett találat - mindketten figyelmeztetést is kaptak passzivitásért -, a szünet után azonban Siklósi beindult, és a következő "megállóig" 11-3-as vezetésre tett szert. Kis túlzással akkor szúrta meg a 2019-as Ázsia-bajnokot, amikor akarta, és bár a végén kicsit kiengedett, a vége magabiztos győzelem lett.
"Az elején csak ismerkedtünk a körülményekkel, aztán 11-3-nál már éreztem, hogy megvan a meccs. Kicsit ki is engedtem, úgyhogy a végén azért figyelni kellett" - mondta az MTI-nek Siklósi.
Legközelebb 14.35-kor lép pástra, a marokkói Husszam Elkord ellen.
Továbbjutás evezésben
Negyeddöntős futamában második lett, ezzel elődöntőbe jutott egypárevezésben Pétervári-Molnár Bendegúz a tokiói olimpián.
A Sea Forest Evezős Pályán - amely később a gyorsasági kajak-kenu küzdelmeinek is otthont ad majd - eredetileg hétfőn rendezték volna a szám negyeddöntőjét, de az akkorra várható kedvezőtlen időjárás miatt előrehozták vasárnapra. A magyar evezős a négyből a harmadik futamba került, melyben a 2-es pályán gyakorlatilag végig a második helyen lapátolt a Rio de Janeiróban ezüstérmes horvát Damir Martin mögött. A táv háromnegyedénél a japán Arakava Rjuta ugyan megközelítette Pétervári-Molnárt, akinek azonban maradt ereje a hajrára és egyértelmű előnnyel futott be másodikként.
A négy futamból az első három helyezettek folytathatják szereplésüket szerdán a legjobb 12 között.
Két tőröző kiesett
Kondricz Kata és Pásztor Flóra is kiesett a 32 között a női tőrözők egyéni versenyében.
Előbbi a 2018-ban világbajnok olasz Alice Volpitól kapott ki 15-5-re, utóbbi pedig a 2016-ban, Rióban ötödik, vb-ezüstérmes francia Ysaora Thibus-től nagy csatában, 15-13-ra. Kondricz számára az első, Pásztornak a második asszó jelentette a végállomást egyéniben.
Pupp Réka bravúrja
Pupp Réka nagy bravúrral nyolcaddöntőbe jutott a cselgáncsozók 52 kilogrammos súlycsoportjában.
Az idei Eb-n bronzérmes magyar súlycsoportja egyik legjobbjával, a címvédő, világ- és Európa-bajnok Majlinda Kelmendivel csapott össze.
Pupp aktívan dzsúdózott, de az alapidőben nem tudott akciót végrehajtani, koszovói ellenfelét ugyanakkor kétszer is megintették. Az aranypontig tartó hosszabbításban viszont - miután ő is kapott egy intést - 1 perc 22 másodperc elteltével földre vitte és átforgatta Kelmendit, aki a hátára került. Videózás után vazaarit ítéltek az Atomerőmű SE 25 éves dzsúdósának.
A folytatásban, a negyeddöntőért az amerikai Angelica Delgadóval kell majd megmérkőznie.
Hosszú Katinkának nem sikerült a címvédés
A 400 méteres vegyesúszás döntőjében az ötödik helyen végzett Hossző Katinka a tokiói olimpián.
Kreisz Fanni nagyszerű győzelme
Kreiss Fanni bejutott a 16 közé a női tőrözők egyéni versenyében. A magyar vívó az első asszójában a világbajnoki ezüstérmes olasz Martina Batinit verte bravúrral, 15-10-re. Rosszul kezdett a vele egykorú, 32 éves, csapatban világ- és Európa-bajnok riválissal szemben, 5-2-es hátrányba került, innentől azonban hat tust adott sorozatban, és az első három perc után 11-7-re vezetett. A pihenőt követően is ültek az akciói, Batini pedig tehetetlen volt.
"Az elején nem sikerült megvalósítanom a megbeszélt taktikát, de miután megéreztem a tempóját, már működött az, amit elterveztünk. Ismerem őt junior korom óta, sokat vívtunk már egymással" - mondta.
A következő körben a lehető legnehezebb ellenféllel, a címvédő és világbajnok, világranglista-vezető orosz Inna Gyeriglazovával találkozik.
Meglepetés 400 gyorson
Férfi 400 méter gyorsan a nyolcas pályán induló tunéziai Ahmed Hafnaoui mindenkit lehagyott és győzött.
Verrasztó Dávid közel volt az éremhez
A negyedik helyen végzett Verrasztó Dávid 400 méteres vegyesúszásban a tokiói olimpián.
Major Veronika 34. lett
A sportlövőknél Major Veronika légpisztolyban nem jutott tovább a selejtezőből.
Pásztor Flóra jól kezdett
Pásztor Flóra bejutott a 32 közé a női tőrözők vasárnapi egyéni versenyében. A magyar vívó az első körben könnyedén győzte le 15-8-ra az algériai Meriem Mebarkit.
A 16 közé kerülésért már jóval nevesebb riválissal kell összecsapnia, a franciák klasszisa, az öt éve, Rio de Janeiróban ötödik, világbajnoki ezüstérmes Ysaora Thibus lesz az ellenfele.
A magyarok vasárnapi programja
ASZTALITENISZ (Tokiói Fővárosi Sportcsarnok)
14.00 (7.00): férfi és női egyes második forduló, Póta Georgina-Rachel Moret (svájci)
CSELGÁNCS (Nippon Budokan)
11.00 (4.00): női 52 kg, Pupp Réka-Majlinda Kelmendi (koszovói) selejtező; nyolcaddöntő, negyeddöntő 17.00 (10.00): NŐI 52 KG vigaszág, elődöntő, bronzmérkőzés, DÖNTŐ
EVEZÉS (Sea Forest Evezős Pálya)
12.00 (5.00): negyeddöntő - férfi egypár (Pétervári-Molnár Bendegúz)
KÉZILABDA (Jojogi Nemzeti Sportcsarnok)
21.30 (14.30): női csoportmérkőzés, B csoport: Magyarország-Franciaország
SPORTLÖVÉSZET (ASZAKA LŐTÉR)
9.00 (2.00): női légpisztoly (Major Veronika) alapverseny 11.15 (4.15): DÖNTŐ
13.00 (6.00): férfi légpuska (Pekler Zalán, Péni István) alapverseny 15.30 (8.30): DÖNTŐ
TENISZ (Ariake Teniszpark)
12.30 körül (5.30 körül): férfi egyes, 1. forduló: Fucsovics Márton-Hubert Hurkacz (lengyel, 7.)
TOLLASLABDA (Muszasino Sportközpont)
13.20 (6.20): férfi egyes csoportmérkőzés: Krausz Gergely-Anthony Sinisuka Ginting (indonéz) 19.20 (12.20): női egyes csoportmérkőzés: Sárosi Laura-Ratchanok Intanon (thaiföldi)
TORNA (Ariake Tornaközpont) 20.20 (13.20): női selejtező (Kovács Zsófia)
ÚSZÁS (Tokiói Vizes Központ)
10.30 (3.30): elődöntők, döntők
10.30 (3.30): FÉRFI 400 M VEGYES (d) (Verrasztó Dávid)
11.12 (4.12): NŐI 400 M VEGYES (d) (Hosszú Katinka, Mihályvári-Farkas Viktória)
19.00 (12.00): előfutamok
19.12 (12.12): női 100 m hát (Burián Katalin)
19.24 (12.24): férfi 200 m gyors (Németh Nándor)
19.27 (12.27): férfi 200 m gyors (Kozma Dominik)
19.58 (12.58): férfi 100 m hát (Telegdy Ádám)
20.03 (13.03): férfi 100 m hát (Bohus Richárd)
20.24 (13.24): női 400 m gyors (Késely Ajna)
20.35 (13.35): férfi 4x100 m gyorsváltó (MAGYARORSZÁG)
VITORLÁZÁS (Enosima Jachtkikötő)
12.05 (5.05): Laser Radial (Érdi Mária) 1-2. futam
14.35 (7.35): Laser Standard (Vadnai Benjamin) 1-2. futam
15.05 (8.05): női szörf (Cholnoky Sára) 1-3. futam
VÍVÁS (Makuhari Rendezvényközpont, B csarnok)
9.00 (2.00): női tőr egyéni 64-es tábla - Pásztor Flóra-Meriem Mebarki (algériai)
10.25 (3.25): női tőr egyéni 32-es tábla - Kreiss Fanni-Martina Batini (olasz)
11.25 (4.25): női tőr egyéni 32-es tábla - Kondricz Kata-Alice Volpi (olasz)
11.55 (4.55): férfi párbajtőr egyéni 32-es tábla - Siklósi Gergely-Tung Csao (kínai)/Marc-Antoine Blais-Bélanger (kanadai)
18.00 (11.00): női tőr elődöntő
19.00 (12.00): férfi párbajtőr elődöntő
19.50 (12.50): női tőr bronzmérkőzés
20.20 (13.20): férfi párbajtőr bronzmérkőzés
20.45 (13.45): női tőr döntő
21.15 (14.15): férfi párbajtőr döntő
VÍZILABDA (Tacumi Vízilabdaközpont) 11.30 (4.30): férfi csoportmérkőzés, A csoport, 1. forduló: Magyarország-Görögország
A vasárnap is kecsegtet érmekkel Tokióban, íme a részletes program
Az olimpia második versenynapján, vasárnap, tizenkét sportágban szerepelnek magyarok.