392.62
365.73
66870.01
Hosszú Katinka a női 400 méteres vegyesúszás döntője után a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a Tokiói Vizes Központban 2021. július 25-én. A címvédő magyar sportoló az ötödik helyen végzett.

Hosszú Katinkának nem sikerült a címvédés

A 400 méteres vegyesúszás döntőjében az ötödik helyen végzett Hossző Katinka a tokiói olimpián.

Hosszú Katinka címvédőként és éremesélyesként várta a 400 vegyest Tokióban, azonban a szombati előfutamból a hetedik idővel került tovább, a 17 éves Mihályvári-Farkas Viktória két századdal megelőzte, így az 1-es pályáról kellett vízbe ugrania.

Hosszú Katinka jól rajtolt, és a pillangó első 50 métere után vezetett is. Az amerikai Hali Flickingerrel haladt együtt, 100 után a második helyen volt. Aztán háton feljött a japán Ohasi Jui és élre állt, a háromszoros olimpiai bajnok magyar pedig a harmadik helyre csúszott vissza és a különbség egyre nőtt. Mihályvári-Farkas a nyolcadik volt ekkor.

Mellen Emma Weyant javított, de Hosszú ekkor még harmadik volt, nagyjából fél testhosszal megelőzve a másik amerikaiat. Ohasi stabilan tartotta előnyét az élen.

Gyorson Maria Belmonte is megérkezett, sőt, le is előzte Hosszút. A magyar klasszis nem tudott már javítani, és végül az ötödik helyen ért célba, 4:35.98-cal. Mihályvári-Farkas Viktória viszont jól hajrázott, és a hatodik lett 4:37.75-tel.

A számot Ohasi nyerte, Weyant lett a második, Flickinger a harmadik.