INFORÁDIÓ
2021. szeptember 25. szombat
Eufrozina, Kende

tokió 2020

menetrend

vízilabda

Szücs Gabriella a női vízilabda-válogatott edzésén a tokiói Tacumi Vízilabdaközpontban 2021. július 22-én. A világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia július 23-án kezdődik.

Rajtol a női pólócsapat, Milák először 200 pillangón – a magyarok hétfői programja

Infostart

Hétfőn megkezdi szereplését a magyar női vízilabda-válogatott, éremreménnyel vívnak a kardozólányok. Milák Kristóf Tokióban először mutatja meg magát a mezőnynek 200 m pillangón.

ASZTALITENISZ. Magyar idő szerint hajnali 4 órától Majoros Bence, az egyetlen versenyben maradt magyar versenyző az egyéni számokban, a dán Jan Groth ellen mérkőzik.

CSELGÁNCS. A női 57 kilogrammban Karakas Hedvig, aki 2020-ban az Év sportolónője volt Magyarországon, megkezdi szereplését. Első ellenfele a lengyel Julia Kowalczyk, aki éppen Tokióban érte el legjobb eredményét, harmadik lett a 2019-es világbajnokságon.

KERÉKPÁR. Parti András férfi mountain bike-ban, a terepversenyben rajtol.

TRIATLON: A férfiak versenyében Bicsák Bence és Tóth Tamás indul.

ÚSZÁS. Hajnalban döntőt úszik a hatodik legjobb idővel finalista férfi 4x100 m gyors váltó. Németh Nándor elődöntős 200 gyorson. A magyar idő szerint délben kezdődő előfutamokban bővebb az indulók sora: Kenderesi Tamás, Milák Kristóf (férfi 200 m pillangó), Hosszú Katinka (női 200 m vegyes), Késely Ajna, Mihályvári-Farkas Viktória (női 1500 m gyors),

VITORLÁZÁS. A futamok megrendezése kérdéses az időjárás miatt, az eredeti kiírás alapján Cholnoky Sára (női RS:X), Érdi Mária (női laser radial) és Vadnai Benjámin folytatja szereplését.

VÍVÁS. A női kard egyéniben Márton Anna, Pusztai Liza és Katona Renáta lép pástra. Katona Renáta már a 32 közé jutásért is vív, ellenfele a tunéziai Jazmin Dagfusz lesz. Ha túljut rajta, a következő körben az oroszok világklasszisa, Szofija Velikaja következik. Márton Anna és Pusztai Liza a 32 között kezd, előbbi az argentin Maria Belen Perez-Maurice, utóbbi a tunéziai Amira Ben Saban ellen. A nyolcaddöntőben Mártonra a francia Berder vagy a dél-koreai Csoj, Pusztaira a kínai Csian vagy a japán Tamura vár majd.

VÍZILABDA: A magyar női válogatott az orosz csapattal játszik csoportmérkőzést, 8.30-tól.

A tokiói olimpia teljes hétfői programja

július 26., hétfő (zárójelben a magyar idő), éremosztás 21 számban

ASZTALITENISZ (Tokiói Fővárosi Sportcsarnok) - 1

10.00-13.00 (3.00-6.00): férfi és női egyes második forduló

14.30-17.30 (7.30-10.30): férfi és női egyes harmadik forduló

20.00-22.10 (13.00-15.10): VEGYES PÁROS bronzmérkőzés, DÖNTŐ

CSELGÁNCS (Nippon Budokan) - 2

11.00-14.30 (4.00-7.30): női 57 kg és férfi 73 kg selejtező, negyeddöntő

17.00-19.50 (10.00-12.50): NŐI 57 KG és FÉRFI 73 KG vigaszág, elődöntő, bronzmérkőzés, DÖNTŐ

GÖRDESZKA (Ariake Városi Sportpark) - 1

9.00-13.55 (2.00-6.55): NŐI UTCAI VERSENY, selejtező, DÖNTŐ

GYEPLABDA (Ói Gyeplabda Stadion)

férfi torna, B csoport:

9.30 (2.30): Németország-Belgium

11.45 (4.45): Nagy-Britannia - Kanada

női torna, A csoport:

10.00 (3.00): Hollandia-Írország

18.30 (11.30): Dél-afrikai Köztársaság - Nagy-Britannia

21.15 (14.15): Németország-India

B csoport:

12.15 (5.15): Ausztrália-Kína

19.00 (12.00): Argentína-Spanyolország

20.45 (13.45): Japán - Új-Zéland

HEGYIKERÉKPÁR (Izui Hegyikerékpáros Pálya) - 1

15.00-17.00 (8.00-10.00): FÉRFI TEREPVERSENY

HULLÁMLOVAGLÁS (Curigaszaki Szörfpart)

7.00-16.40 (0.00-9.40): férfi és női 3. forduló

ÍJÁSZAT (Jumenosima Íjászpark) - 1

9.30-11.05 (2.30-4.05): férfi csapatverseny, nyolcaddöntő

13.45-17.25 (6.45-10.25): FÉRFI CSAPATVERSENY, negyeddöntő, elődöntő, bronzmérkőzés, DÖNTŐ

KAJAK-KENU, SZLALOM (Kaszai Vadvízi Kajak-kenu Központ) - 1

14.00-16.45 (7.00-9.45): FÉRFI C-1 középfutam, DÖNTŐ

KÉZILABDA (Jojogi Nemzeti Sportcsarnok)

férfi torna, A csoport:

9.00 (2.00): Brazília-Franciaország

11.00 (4.00): Argentína-Németország

16.15 (9.15): Spanyolország-Norvégia

B csoport:

14.15 (7.15): Egyiptom-Dánia

19.30 (12.30): Bahrein-Portugália

21.30 (14.30): Japán-Svédország

3x3-AS KOSÁRLABDA (Aomi Városi Sportpark)

10.15-12.25 (3.15-5.25): két férfi és két női csoportmérkőzés

14.00-15.50 (7.00-8.50): két férfi és két női csoportmérkőzés

17.30-19.30 (10.30-12.30): két férfi és két női csoportmérkőzés

21.00-22.50 (14.00-15.50): két férfi és két női csoportmérkőzés

KOSÁRLABDA (Szaitama Szuper Aréna)

női torna, A csoport:

10.00 (3.00): Koreai Köztársaság-Spanyolország

17.20 (10.20): Szerbia-Kanada

férfi torna, C csoport:

13.40 (6.40): Argentína-Szlovénia

21.00 (14.00): Japán-Spanyolország

MŰUGRÁS (Tokiói Vizes Központ) - 1

15.00-16.00 (8.00-9.00): FÉRFI SZINKRONTORONYUGRÁS

ÖKÖLVÍVÁS (Kokugikan Aréna)

11.00-14.45 (4.00-7.45): női 57 kg nyolcaddöntő, férfi 52 kg és 75 kg selejtező

17.00-20.45 (10.00-13.45): női 57 kg nyolcaddöntő, férfi 52 kg és 75 kg selejtező

RÖGBI (Tokiói Stadion)

férfi torna, A csoport:

10.00 (3.00): Új-Zéland - Koreai Köztársaság

10.30 (3.30): Ausztrália-Argentína

17.30 (10.30): Új-Zéland - Argentína

18.00 (11.00): Ausztrália - Koreai Köztársaság

B csoport:

9.00 (2.00): Fidzsi-szigetek - Japán

9.30 (2.30): Nagy Britannia - Kanada

16.30 (9.30): Nagy-Britannia - Japán

17.00 (10.00): Fidzsi-szigetek - Kanada

C csoport:

11.00 (4.00): Dél-afrikai Köztársaság - Írország

11.30 (4.30): Egyesült Államok-Kenya

18.30 (11.30): Egyesült Államok-Írország

19.00 (12.00): Dél-afrikai Köztársaság-Kenya

RÖPLABDA (Ariake Aréna)

férfi torna, A csoport:

9.00 (2.00): Irán-Venezuela

14.20 (7.20): Lengyelország-Olaszország

19.40 (12.40): Japán-Kanada

B csoport:

11.05 (4.05): Egyesült Államok-Oroszország

16.25 (9.25): Franciaország-Tunézia

21.45 (14.45): Brazília-Argentína

SOFTBALL (Jokohamai Stadion)

nyitókör:

10.00 (3.00): Japán-Egyesült Államok

14.30 (7.30): Kanada-Olaszország

20.00 (13.00): Mexikó-Ausztrália

SPORTLÖVÉSZET (Aszaka Lőtér) - 2

9.00-17.15 (2.00-10.15): női és férfi skeet, alapverseny, 2. nap; NŐI és FÉRFI SKEET DÖNTŐ

STRANDRÖPLABDA (Siokaze Park)

9.00-12.50 (2.00-5.50): négy női vagy férfi selejtezőmérkőzés

15.00-17.50 (8.00-10.50): három női vagy férfi selejtezőmérkőzés

20.00-22.50 (13.00-15.50): három női vagy férfi selejtezőmérkőzés

SÚLYEMELÉS (Tokiói Nemzetközi Fórum) - 1

13.50-16.00 (6.50-9.00): női 55 kg B csoport

19.50-22.00 (12.50-15.00): NŐI 55 KG A CSOPORT

TEKVONDÓ (Makuhari Rendezvényközpont, A csarnok) - 2

10.00-17.00 (3.00-10.00): női 67 kg, férfi 80 kg nyolcaddöntő, negyeddöntő, elődöntő

19.00-22.30 (12.00-15.30): NŐI 67 KG, FÉRFI 80 KG vigaszág, bronzmérkőzés, DÖNTŐ

TENISZ (Ariake Teniszpark)

11.00-20.00 (4.00-13.00): férfi egyes, női egyes, férfi páros, női páros második forduló

TOLLASLABDA (Muszasin Sportközpont)

10.00-15.30 (3.00-8.30): férfi és női egyes és páros, vegyes páros csoportmérkőzések

18.00-21.30 (11.00-14.30): férfi és női egyes és páros, vegyes páros csoportmérkőzések

TORNA (Ariake Tornaközpont) - 1

19.00-22.10 (12.00-15.10): FÉRFI CSAPATDÖNTŐ

TRIATLON (Odaiba Kikötőpark) - 1

6.30-9.00 (23.30-2.00): FÉRFI VERSENY

ÚSZÁS (Tokiói Vizes Központ) - 4

10.30-12.40 (3.30-5.40): elődöntők, döntők - NŐI 100 M PILLANGÓ (d), férfi 200 m gyors (ed), női 100 m mell (ed), FÉRFI 100 M MELL (d), NŐI 400 M GYORS (d), férfi 100 m hát (ed), női 100 m hát (ed), FÉRFI 4X100 M GYORSVÁLTÓ (d)

19.00-21.30 (12.00-14.30): előfutamok - női 200 m gyors, férfi 200 m pillangó, női 200 m vegyes, női 1500 m gyors

VITORLÁZÁS (Enosima Jachtkikötő)

12.00-18.00 (5.00-11.00): férfi és női szörf (RSX), Laser, Laser Radial

VÍVÁS (Makuhari Rendezvényközpont, B csarnok) - 2

9.00-16.20 (2.00-9.20): női kard és férfi tőr 64-es tábla

18.00-22.25 (11.00-15.25): NŐI KARD és FÉRFI TŐR elődöntő, bronzmérkőzés, DÖNTŐ

VÍZILABDA (Tacumi Vízilabdaközpont)

női torna, A csoport:

18.20 (11.20): Ausztrália-Hollandia

19.50 (12.50): Spanyolország-Kanada

B csoport:

14.00 (7.00): Egyesült Államok-Kína

15.30 (8.30): Orosz olimpiai csapat-Magyarország

Nyitókép: MTI/Kovács Tamás
A címlapról ajánljuk

×

Iratkozzon fel hírlevelünkre

és nem marad le az Infostart legfontosabb híreiről.
FELIRATKOZOM
×
INFOSTART
 
INFORÁDIÓ
PARTNEREINK
Sixt    iCom
infostart
AZ INFORÁDIÓ HÍRPORTÁLJA 
 
 

Médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.

NMHH
Az Év Honlapja 2018