392.27
366.85
67039.3

A belgák könnyed játékkal érték el történetük legjobb vb-helyezését

A belga Vörös Ördögök Thomas Meunier és Eden Hazard egy-egy góljával 2-0-ra legyőzték a labdarúgó-világbajnokság szentpétervári bronzmérkőzésén az angolokat, s így bronzéremmel utazhatnak haza.

2018.07.14. 15:45

A két összeállítás

Anglia: Pickford – Jones, Stones, Maguire – Trippier, Rose – Dier, Delph, Loftus-Cheek – Sterling, Kane

Belgium: Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, Chadli – Tielemans, Witsel, De Bruyne, Hazard – Lukaku.

Gareth Southgate öt helyen változtatta meg a kezdő csapatát a horvátok elleni elődöntőhöz képest.

2018.07.14. 16:06

Belgium–Anglia 1-0

Az angolok nagyjából akkor kaptak gólt, amikor a horvátok ellen szereztek az elődöntőben. Romelu Lukaku kiváló átadása után a bal oldalon előre robogó Nacer Chadli élesen középre lőtte a labdát, s a jobbról érkező, középen felbukkanó, Danny Rose-t megelőző Thomas Meunier a hálóba lőtt.

2018.07.14. 16:13

Pickford lábbal védett

Kevin De Bruyne lövése megpattant egy védőn, Jordan Pickford lábbal védett.

2018.07.14. 16:17

Lukaku rosszul vette át

De Bruyne kiváló ütemben ugratta ki a Manchester United centerét, de Lukaku hosszan vette át a labdát, Pickford fel tudta kapni előle.

2018.07.14. 16:24

Kane első helyzete

Raheem Sterling előkészítése után Harry Kane a tizenhatos tájáról lőtt, de tévesztett 30 centit.

2018.07.14. 16:38

Kompany fura előkészítése

Belga szöglet után Kompany rosszul lőtt, de Alderweireld elé került a labda, aki háttal a kapunak félfordulattal a kapu fölé lőtt.

2018.07.14. 16:40

Kényszerű csere

A meghúzódott Nacer Chadli helyére Thomas Vermaelen állt.

2018.07.14. 16:48

Félidő

1-0-s belga vezetéssel mennek szünetre a csapatok, a belgák vezetése teljesen megérdemelt.

2018.07.14. 17:17

Nem segítettek eddig a cserék

Gareth Southgate két Manchester United-játékossal, Jesse Lingarddal és Marcus Rashforddal erősítette meg a csapatát, lement Rose és Sterling. Nem sokat segített a második félidő első tíz percében, továbbra is a belgák uralják a játékot.

2018.07.14. 17:19

Szinte biztosan Harry Kane lesz a gólkirály

… miután a két góllal mögötte álló Romelu Lukakut Roberto Martinez lecserélte, Dries Mertens került a pályára.

2018.07.14. 17:30

Spursös belügy

Dier, a Tottenham középpályása helyzetbe került, átemelte a labdát a kapuson, de a bevetődő Toby Alderweireld, vagyis belga klubtársa tisztázta a gólba tartó labdát.

2018.07.14. 17:33

Angol esély

Ebben a periódusban játszanak a legjobban az angolok. Most van esélyük az egyenlítésre.

2018.07.14. 17:40

Pickford most nyert

Egy pazar belga kontra után Meunier látványos, éles lövéssel kísérletezett, Pickford most megnyerte kettejük párharcát. Remekül védett.

2018.07.14. 17:43

Belgium–Anglia 2-0

A 82. percben Eden Hazard tökéletes kiugratást kapott Kevin De Bruynétől, Harry maguire elé került, aztán higgadtan a jobb alsó sarokba lőtt. 2-0 után alighanem eldőlt a bronzcsata.

2018.07.14. 17:44

Örülhetnek a tévévásárlók!

A torna előtt egy nagy cég Belgiumban azzal hirdette tv-akcióját, hogy visszafizeti vásárlóinak a készülékek árát, amennyiben a Vörös Ördögök tizenötnél több gólt szereznek Oroszországban. Eden Hazard gólja volt a tizenhatodik.

2018.07.14. 17:48

Vége: Belgium–Anglia 2-0

Befejeződött a mérkőzés, a belgák 2-0-ra nyertek.

Érdekesen erős volt az esti órákban a forint

Összességében jól sikerült ez a hét a forint számára, stabil volt és az utolsó két nap menetelésének köszönhetően felértékelődéssel zárta a hetet. Az S&P hitelminősítő péntek este megerősítette Magyarország adósbesorolását és a stabil kilátáshoz sem nyúlt, ami szintén kedvező a hazai fizetőeszköz szempontjából, amely a 392-es szinten fejezte be a pénteki kereskedést az euró ellenében. Devizapiaci témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.