eur:
408.43
usd:
375.06
bux:
73838.69
2024. november 5. kedd Imre
Szentpétervár, 2018. július 14.A belga válogatott tagjai bronzéremmel a nyakukban az oroszországi labdarúgó-világbajnokság harmadik helyéért játszott Belgium - Anglia mérkőzés végén a szentpétervári stadionban 2018. július 14-én. Belgium 2-0-ra győzött. (MTI/EPA/Georgi Licovszki)
Nyitókép: MTI/EPA/Georgi Licovszki

A belgák könnyed játékkal érték el történetük legjobb vb-helyezését

A belga válogatott szerezte meg a harmadik helyet az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon azzal, hogy szombaton 2-0-ra legyőzte az angol csapatot a szentpétervári bronzmérkőzésen.

Belgium története legjobb eredményét érte el, ezt megelőzően egy negyedik hely volt számára a csúcs 1986-ban, amikor a bronzcsatában 4-2-re kikapott Franciaországtól.

Az 1966-ban világbajnok angolok is másodszor játszottak harmadik helyért, és előzőleg, 1990-ben ők is alulmaradtak, mégpedig 2-1-re az olaszokkal szemben.

A két csapat a vb csoportszakaszának harmadik fordulójában találkozott már egymással, akkor Adnan Januzaj góljával a belgák 1-0-ra nyertek. A bronzéremért két csalódott csapat csapott össze: az elődöntőben a belgák 1-0-ra kaptak ki a franciáktól, az angolok pedig hosszabbításban 2-1-re a horvátoktól.

A belgák nagy lendülettel vetették bele magukat a játékba, már a negyedik percben vezetést szereztek, és azután is több ígéretes akciót vezettek. Bő negyedóra elteltével magára talált az angol csapat, ennek eredményeként kiegyenlítettebbé vált a küzdelem. Ekkor már többnyire a két tizenhatos között zajlott a passzolgatás, a kapukhoz nehezebben jutottak el a felek. Ezzel együtt akadt helyzete az angol együttesnek is, a befejezések azonban nem voltak pontosak. A szigetországiak birtokolták többet a labdát, de statikusan futballoztak, kevés elképzeléssel támadtak, a játékrész második felében már nem is lőttek kapura, miközben a meg-megiramodó belgák akcióiban többször ott volt a gólveszély.

Szentpétervár, 2018. július 14.
A belga Thomas Meunier gólt lő Jordan Pickford angol kapusnak az oroszországi labdarúgó-világbajnokság bronzmérkőzésén a szentpétervári stadionban 2018. július 14-én. (MTI/AP/Natacha Pisarenko)
A belga Thomas Meunier lőtte a belgák eddigi leggyorsabb vb-gólját. (MTI/AP/Natacha Pisarenko)

Hiába jött két csere angol részről a szünetben, a belgák a második félidőben is könnyen mentek át a középpályán és kerültek ellenfelük kapuja elé, nem egyszer ígéretes helyzetben. Az angolok azonban a 70. percben így is egyenlíthettek volna: Dier jól lépett ki a védők közül és az ötös bal sarkától átemelte a labdát az elvetődő Courtois felett, ám Alderweireld az utolsó pillanatban tisztázott. Ezután pár percig úgy tűnt, kissé felpörögnek az angolok, de a hajrában megint jók voltak a belga ritmusváltások, és Hazard egy szép találattal eldöntötte a mérkőzést.

A belga keretből tíz játékos - Lukaku, Eden Hazard, Batshuayi, Chadli, De Bruyne, Fellaini, Januzaj, Mertens, Meunier és Vertonghen - szerzett gólt a világbajnokságon, ami csúcsbeállítás. Remek teljesítményükkel a franciákhoz (1982) és az olaszokhoz (2006) csatlakoztak.

A belgák 16 góllal a legeredményesebbek az oroszországi vb mezőnyében. A vasárnapi döntőben pályára lépő horvátok 12-nél, a franciák 10-nél tartanak.

Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×