Infostart.hu
eur:
355.13
usd:
307.91
bux:
133434.86
2026. június 11. csütörtök Barnabás
Dzsudzsák Balázs, a DVSC és Matheus Saldanha, a Ferencváros játékosa (j-b) a labdarúgó OTP Bank Liga, 1. fordulóból elhalasztott Debreceni VSC – Ferencvárosi TC  mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2024. december 5-én.
Nyitókép: MTI/Derencsényi István

Négy gólt rúgott a Fradi a Debrecennek, mégis kikapott

A Debrecen gólgazdag mérkőzésen 5-4-re nyert otthon a több mint egy félidőn át emberhátrányban futballozó, címvédő Ferencváros ellen a labdarúgó OTP Bank Liga első fordulójából elhalasztott és most pótolt mérkőzésen.

A Debrecennek ez volt az első győzelme Nestor El Maestro irányításával, az FTC pontvesztése pedig azt jelenti, hogy az éllovas Puskás Akadémia már a vesztett pontok tekintetében is jobb a bajnoknál: egy mérkőzéssel játszott többet, előnye viszont négy pont.

Az FTC legutóbb 2020. október 20-án a Barcelona otthonában rendezett Bajnokok Ligája-csoportmeccsen kapott öt gólt (5-1), míg a magyar bajnokságban 2011. március 12-én a Videoton volt ötször eredményes (0-5) a zöld-fehérek ellen.

A DVSC kilenc nyeretlenül megvívott bajnoki mérkőzés után gyűjtötte be a három pontot.

Gólszerzők: Bárány (2, 5., 17.), Domingues (50., 59.), illetve Varga B. (30., 42.), Saldanha (45+2.), Cissé (82.) Piros lap: Szalai G. (32.), sárga lap: Ferenczi J. (45+4).), Szuhodovszki (52.), Dreskovic (73.), Kaye (87.), illetve Szalai G. (4., 32.), Varga B. (45.), Kady (83.), Ben Romdan (86.)

A hazaiak szempontjából álomszeren indult a mérkőzés, hiszen Bárány mindössze 17 perc alatt klasszikus mesterhármast ért el. A címvédőt - amelynek összeállítása egyetlen helyen tért el attól, amelyik a Malmö ellen múlt csütörtökön 4-1-re megnyert Európa-liga meccsen futott ki a gyepre - sokkolta a gyorsan bekapott három gól, harmadik találat után a kezdő kör előtt összegyűlve tartottak a játékosok taktikai megbeszélést.

Az FTC rövid idén belül másodszor került ilyen helyzetbe a bajnokságban, november 24-én a Diósgyőr 40 perc után vezetett 3-0-ra a Groupama Arénában, ahol akkor a zöld-fehérek pontot tudtak menteni. Akárcsak azon a találkozón, a Ferencváros ezúttal is Varga Barnabás révén szépített, azonban ezúttal jóval nehezebb feladat várt rá, mivel Szalai Gábor - aki az egyetlen csere volt az El-csapathoz képest - már a 32. percben megkapta a második sárga lapját. Ennek ellenére a kiállítás mintha kissé a debrecenieket zavarta volna meg, Dreskovic hibáját pedig Varga kihasználta, és minimálisra csökkentette csapata hátrányát. A félidő slusszpoénjaként egyenlített a vendég alakulat, Saldanha egy leheletfinom mozdulattal pörgetett a kapuba.

A fordulást követően újabb gyors gólt szerzett a Debrecen, ezúttal Domingues fejelt a hálóba, sőt, a francia támadó az 59. percben duplázni tudott, lövése Saldanha hátán pattant meg pont úgy, hogy Dibusznak nem volt esélye hárítani. A folytatásban valamivel kevesebb volt a helyzet, majd

a 82. percben Cissé a lecsorgó labdát a kapuba passzolta, amivel az FTC a hajrára újra visszajött a meccsbe.

A bajnokcsapat az utolsó pillanatig küzdött az egyenlítésért, a Debrecen végül azonban megőrizte előnyét és otthon tartotta a három pontot.

Címlapról ajánljuk

Két lépcsőben újítja meg a kormány a kórházi klímákat – itt vannak a részletek és az intézmények listája

Egyrészt egy azonnali, 3,668 milliárd forintos összegből megjavítják a rossz klímákat az egészségügyi intézményekben, hogy ezen a nyáron ne álljanak elő olyan problémák, mint korábban, másrészt november 30-ig előkészítenek egy széles körű programot az elavult kórházi hűtési rendszerek ütemezett, teljes körű megújítására.
inforadio
ARÉNA
2026.06.11. csütörtök, 18:00
Dénes Ferenc sportközgazdász
Dénes Tamás az InfoRádió főmunkatársa, futballtörténész és -szakíró
Már csak 5 taxitársaság van talpon, de ők 10 milliárdos bevételt termeltek

Már csak 5 taxitársaság van talpon, de ők 10 milliárdos bevételt termeltek

2026 közepére mindössze öt minősített taxitársaság maradt Budapesten – Bolt, Uber, Főtaxi, City Taxi és Elit Taxi –, miután a 6X6, a Taxi4 és a Taxim is kiesett a piacról. A koncentrációt a Bolt és az Uber applikációalapú modelljének dominanciája hajtotta, amely a hagyományos diszpécseres cégeket versenyhátrányba szorította. A legnagyobb szereplő a Bolt 5,1 milliárd forintos bevétellel. A Fővárosi Közgyűlés korábban elutasította a BKK által javasolt közel 27 százalékos tarifaemelést, így a jelenlegi díjak maradnak érvényben, noha a taxis érdekképviseletek szerint a működési költségek 30–40 százalékkal nőttek az elmúlt években.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×