Infostart.hu
eur:
385.24
usd:
333.98
bux:
0
2026. április 2. csütörtök Áron
Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány a Magyarország - Románia női kézilabda felkészülési mérkőzésen a Tatabányai Multifunkciós Csarnokban 2024. szeptember 28-án. Magyarország-Románia 37-28. November 28. és december 15. között rendezik meg az EHF női kézilabda Európa-bajnokságot Ausztriában, Magyarországon és Svájcban.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Golovin: Debrecenben nem lehet rosszul játszani

A szövetségi kapitány elárulta, miért győzött csapata.

Golovin Vlagymir szövetségi kapitány szerint a magyar női kézilabda-válogatott szombaton bizonyította, hogy nagyon jó csapat, mégpedig azzal, hogy remek teljesítményt nyújtva 32-25-re legyőzte Svédországot a részben hazai rendezésű Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, Debrecenben.

"Az a titok, hogy nagyon jó a csapat, mentálisan nagyon erősek a játékosok. Az Európa-bajnokság előtt már nyíltan ki tudtuk kimondani, hogy mit akarunk, ez is mutatja, hogy mennyire erősek. Tudják, hogy mit akarnak és meg tudják valósítani, ez a legfontosabb" - értékelt a szövetségi kapitány az MTI-nek.

Hozzátette, nagyon jó emberekből áll a csapata, mindenben támogatást kapnak egymástól, ez látszott a pályán.

"Ahogy mozgott például az egész védőfal, az nagyon egyben volt a mai napon" - szögezte le a kapitány.

Mint mondta, fizikálisan is tökéletesen felkészítettek a játékosai, ez annak is köszönhető, hogy a kontinensviadal előtti időszakban közel ugyanolyan munkát végeztek, mint az olimpiát megelőzően, azért, hogy akinek szükséges, az hatvan percet a pályán tudjon tölteni. A játékosok mentális erejét pedig meglátása szerint az bizonyítja, hogy amikor valakinek nem sikerült egy megoldás, akkor nem foglalkozott vele tovább, nem tekintett vissza, hanem tartotta a fókuszt és arra koncentrált, a folytatásban mit tud jól csinálni.

"A mérkőzésen belül nincsen részsiker vagy részkudarc. A vége az, ami eldönti, hogy azt a találkozót hogy zártuk: győzelemmel vagy máshogy" - szögezte le.

Bevallotta: megkönnyebbült a magabiztos siker miatt, ugyanakkor szerinte nem reális eredmény született.

"Nekünk sok mindent sikerült, a svédeknek meg sok mindent nem. Ez nem azt jelenti, hogy ők nem akarták, ugyanúgy akartak ők is, mint mi. Csak a mai napon nekünk tényleg kijött a lépés, nekik egy kicsit kevésbé" - emelte ki Golovin.

Szerinte az utolsó négy egymás elleni találkozót elnézve "valahol nagyon egy szinten vagyunk".

"Adott napon bármelyik csapat tud győzni. A mai egy kivételes nap. Mondom, Debrecenben, amikor itt vagyunk, nem lehet rosszul játszani" - nyilatkozta a kapitány.

A mezőny legjobbjának megválasztott Szemerey Zsófi csereként beállva 11 védéssel, 44 százalékos hatékonysággal vette ki részét a sikerből.

Amint az MTI-nek elmondta, óriási köszönettel tartozik a vezetőknek és a játékostársainak, mert nem a legjobb állapotban tért haza a felkészülés kezdetén, mert keveset játszik francia klubcsapatában, a Metzben, ennek ellenére érzi azt a bizalmat, ami számára a legfontosabb, ez lehet a kulcsa a remek teljesítményének.

"Mindig vannak kiugró teljesítmények a csapatunkban, viszont olyan csapatként tudunk küzdeni, hogy reményeim szerint megállíthatatlanok leszünk" - szögezte le a kapus.

Klujber Katrin nyolc, Kuczora Csenge hét góllal zárt magyar oldalon, Szemerey mégis úgy fogalmazott: egy "nevet" emelne ki a mérkőzés kapcsán, az pedig a csapat, mert tényleg az egész válogatott olyat tett a pályán - sőt a szurkolótábor és a vezetők is -, hogy tudták, a győzelmen kívül más eredmény nem születhet.

"Vannak álmaink. Most valami olyat vittünk ki a pályára, amivel megmutattuk, hogy nemcsak a levegőbe beszélünk, hanem teszünk is ezekért az álmokért. Sajnos az olimpián nem úgy sikerült a svédek elleni meccs a végén, ahogy akartuk, és nagyon büszke vagyok a lányokra, hogy éreztük annak a mérkőzésnek a feszültségét, ami bennünk van a mai napig. Úgy tudtunk visszavágni, hogy öröm volt a pályán lenni" - mesélte a kapus.

A magyarok - akik csütörtökön 30-24-re verték Törökországot - hétfőn 18 órától Észak-Macedónia ellen zárják a csoportkört a Főnix Arénában. A középdöntőbe az első két helyezett jut.

Címlapról ajánljuk
Megrendítő események sora zajlik nagycsütörtökön
Szent három nap

Megrendítő események sora zajlik nagycsütörtökön

Leszerelt csengő, néma harangok, teljesen üres oltárok a templomokban, a legmélyebb gyász – ebbe fordul át nagycsütörtök napja a délelőtti ünnepélyes krizmaszentelő püspöki szentmisék után, az esti szertartáson és ezt követően a „sötét zsolozsmán”, ami Jézus elhurcolásának állít emléket. De miért mossa meg a pápa a társadalom peremvidékén élők lábát?

Országgyűlési választások: pár óra maradt, fontos határidők járnak le csütörtökön

Csütörtökön délután 4 óráig lehet kérni a külképviseleti névjegyzékbe vételt, valamint az átjelentkezéssel szavazást a választási eljárásról szóló törvény szerint az országgyűlési választásra. Fontos tudnivalók egy helyen.
inforadio
ARÉNA
2026.04.02. csütörtök, 18:00
Makláry Ákos
görögkatolikus pap, a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének elnöke
Trump elhozná Iránban a földi poklot, repülőgép-hordozóra támadt a Forradalmi Gárda – Percről percre híreink a Közel-Keletről csütörtökön

Trump elhozná Iránban a földi poklot, repülőgép-hordozóra támadt a Forradalmi Gárda – Percről percre híreink a Közel-Keletről csütörtökön

Keleti parti idő szerint este 9-re hirdetett nyilvános beszédet Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke. A legtöbb várakozás azzal számolt, hogy a politikus be fogja jelenteni az Iránnal vívott háború lezárását. Más, pesszimista hangok azt sem tartották kizártnak, hogy a nyugati nagyhatalom távozik a NATO-ból. A valóság végül mindenkit meglepett, ugyanis Trump a háború folytatását és kemény csapásokat ígért a következő időszakra, bár hozzátette, hogy már „nagyon közel van” a konfliktus lezárása. Közben az iráni Forradalmi Gárda április 1-én támadást indított drónokkal több hullámban az Ománi-öbölben állomásozó USS Abraham Lincoln amerikai repülőgép-hordozó ellen. Nem tudni, hogy milyen eredménnyel zárult az akció, de a műholdképek szerint a hadihajó az Indiai-óceán felé mozdult. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. április 1. 22:20
2026. április 1. 21:55
×
×