Infostart.hu
eur:
362.27
usd:
307.22
bux:
139632.13
2026. április 14. kedd Tibor
Késely Ajna a női 400 méteres gyorsúszás előfutama után a belgrádi vizes Európa-bajnokságon 2024. június 23-án.
Nyitókép: MTI/Derencsényi István

Vizes Eb - Késely Ajna aranyérmes 400 méter gyorson

Késely Ajna aranyérmet nyert 400 méter gyorson a belgrádi úszó Európa-bajnokság vasárnapi zárónapján.

A szerb fővárosban 800 méteren aranyérmes - ezzel élete első egyéni felnőtt aranyát bezsebelő - magyar versenyző a második idővel (4:14.13 perc) várta a finálét.

A 22 éves magyar úszó 300 méternél érte be a cseh Barbora Seemanovát, a hajrában pedig már nem is engedte maga elé riválisát és 4:06.56 perces idővel diadalmaskodott.

Késely szerezte a magyarok 10. aranyát, amivel a küldöttség beállította minden idők legeredményesebb szereplését, a 2016-os londoni kontinensviadalról, az összéremszámot (26) tekintve pedig a 2012-es debreceni Eb termését érte be.

"Az edzőm, Kovács Ottó azt mondta a döntő előtt, hogy a jelenlegi fizikai állapotomban olyan 4:08-as időre lehetek képes, de ha fejben rendben lesznek a dolgok, akkor lehet jobb. Szerencsére kétszáz méter körül láttam, hogy Seemanova lassul, én pedig jó erőben éreztem magam, így sikerült felzárkóznom. Ráadásul jól jött ki, hogy éppen a jobb oldalamon úszott, mivel én arra tudom gyorsabban venni a levegőt. Nagyon boldog vagyok, hogy a végén a hajrá is sikerült" - nyilatkozta Késely a vegyes zónában.

Eredmények:

női 400 m gyors, Európa-bajnok:

KÉSELY AJNA 4:06.56 perc

2. Barbora Seemanova (Csehország) 4:06.72

3. Francisca Martins (Portugália) 4:10.94

Címlapról ajánljuk
Szakértő: olcsóbb lett a piaci dízel – de nagy kérdés, meddig tartható fenn a védett üzemanyagár

Szakértő: olcsóbb lett a piaci dízel – de nagy kérdés, meddig tartható fenn a védett üzemanyagár

Kedden a benzin nagykereskedelmi piaci ára változatlan marad, a gázolaj ára azonban csökken bruttó 12 forinttal. Ez a jóval alacsonyabb védett árra nem vonatkozik. Bujdos Eszter, a holtankoljak.hu tulajdonosa szerint ez még a múlt heti iráni tűzszünet hatása, az amerikai blokád azonban ismét drágít majd az üzemanyagokon. A szakértő arról is beszélt, az új kormány meddig tarthatja érvényben a védett árakat.

J.D. Vance: Washington biztosan jól együtt tud majd dolgozni Magyar Péterrel

Az amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki, hogy bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével, ugyanakkor sajnálatát hangoztatta Orbán Viktor kormányfő választási veresége miatt.
inforadio
ARÉNA
2026.04.14. kedd, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Megrekedni látszik az EU-s bővítési hullám, a Tisza Párt győzelme sem kedvez a gyorsított csatlakozást szorgalmazóknak

Megrekedni látszik az EU-s bővítési hullám, a Tisza Párt győzelme sem kedvez a gyorsított csatlakozást szorgalmazóknak

A 2013-as horvát csatlakozás óta nem volt újabb bővítési kör az Európai Unióban, és bár több államnak vannak ambiciózus reményei, a tagállami vezetők egyre óvatosabbak azzal kapcsolatban, hogy kit engedjenek be köreikbe, és milyen feltételekkel. Az Európai Bizottságot vezető Ursula von der Leyen jó ideje egy olyan konstrukción dolgozott, amely vétójogok nélkül engedhette volna be a friss tagállamokat, azonban az elképzelést több jelentős európai államfő is elutasította, és Magyarország következő miniszterelnöke, Magyar Péter is azt hangsúlyozza, hogy tévút lenne könnyíteni a feltételeken.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×