394.97
368.65
72094.79
2024. június 30. vasárnap Pál
A győztes Jackl Vivien a célban a női 1500 méteres gyorsúszás döntőjében a belgrádi vizes Európa-bajnokságon 2024. június 21-én.
Nyitókép: MTI/Derencsényi István

Vizes Eb - Jackl Vivien olimpiai szinttel aranyérmes 1500 méter gyorson

Jackl Vivien olimpiai szintes idővel aranyérmet nyert 1500 méter gyorson pénteken a belgrádi úszó Európa-bajnokságon.

A finálé előtt a szám másik magyarja tűnt a favoritnak, hiszen Mihályvári-Farkas Viktória óriási fölénnyel nyerte az előfutamot.

A döntőben azonban a 15 éves Jackl faképnél hagyta a mezőnyt, 1000 méter megtétele után már hét másodperc volt az előnye. A fiatal magyar úszó a végén már csak az idővel versenyzett, de végül magabiztosan, egyéni legjobbját (16:14.39 p) alaposan megjavítva, 16:06.37 perces idővel csapott célba, így simán megugrotta a párizsi induláshoz szükséges 16:09.09-es szintet.

Mihályvári-Farkas végül 16:19.83 perccel a negyedik lett.

Jackl ezzel a magyar úszósport történetének legfiatalabb Európa-bajnoka lett - egyúttal övé a 100. magyar egyéni arany a kontinensviadalokon -, a magyar küldöttség számára pedig a negyedik aranyérmet szerezte meg a szerb fővárosban.

"Szerettem volna megúszni a szintet, az elején mentem a mezőnnyel, de éreztem, hogy megy ez jobban is, ezért próbáltam leszakadni és figyelni az edzőm utasításait. Az aranyéremre egyáltalán nem gondoltam, örülök, hogy így jött össze" - nyilatkozta Jackl, aki a "statisztikákra" reagálva csak azt tudta mondani, "erre nincsenek szavaim".

Az aranyérmet Wladár Sándor, a Magyar Úszó Szövetség elnöke - akit a múlt héten a Nemzet Sportolójának választottak - adta át Jacklnak.

MTI/Derencsényi István
Az aranyérmes Jackl Vivien a női 1500 méteres gyorsúszás eredményhirdetésén a belgrádi vizes Európa-bajnokságon 2024. június 21-én. MTI/Derencsényi István