"Elérkezett a búcsú ideje" című közleményében az MOKSZ tudatta, hogy az elnökség úgy döntött: a két sportoló országváltási kérelméhez hozzájárul, és saját hatáskörében eljárva a korábbi elnökségi határozatban hivatkozott követelések érvényesítésétől eltekint. A MOKSZ a Liu testvérekkel fennálló jogviszonyát ezzel lezártnak tekinti.
"A MOKSZ sajnálattal veszi tudomásul a Liu fivérek országváltási szándékát, és fájó szívvel búcsúzik, ugyanakkor köszönetet mond a közösen elért, felejthetetlen sikerekért Magyarország első téli olimpiai bajnokainak, akik kitörölhetetlenül beírták magukat hazánk sporttörténelmébe.
További pályafutásukhoz sok sikert kíván Liu Shaoangnak és Liu Shaolin Sándornak".
A Liu fivérek október 30-án jelezték, hogy nem kívánják aláírni új, 2022 és 2026 közötti időszakra vonatkozó sportolói szerződésüket, és kérik közös megegyezéssel az országváltást, egyúttal a korábbi szerződéses jogviszonyukból eredő esetleges további fizetési vagy egyéb kötelezettségeik alóli mentesülést. A szövetség attól tette függővé a hozzájárulását, hogy a versenyzők eleget tesznek a 2019. március 1-én kelt sportolói szerződésekben foglalt kötelezettségnek.
Kósa Lajos, a szövetség elnöke korábbi nyilatkozatában kiemelte, hogy a szövetséggel kötött sportolói szerződés szerint egy versenyző más ország színeiben három éven belül nem indulhat ISU-versenyen, csak abban az esetben, ha MOKSZ részére valaki visszafizetni a sportolóra fordított utolsó hároméves időszakban keletkezett költségeket. Ez az elnök szerint jelen esetben külön-külön száz-százötven millió forintot jelentett.
A két Liu testvér vezérletével a férfi rövid pályás gyorskorcsolya-váltó megszerezte Magyarország első téli olimpiai aranyát a 2018-as, phjongcshangi játékokon,
majd idén Pekingben Liu Shaoang írt történelmet az első egyéni ötkarikás diadallal (500 méter).
A Liu fivérek Kínában készülnek korábbi edzőjük, Csang Csing Lina irányításával.
A Liu-fivérek távozását Orbán Viktor kormányfő úgy kommentálta: "mindig szomorú, ha szétesik valami". A baj az eddigi mester, Csing Csang Lina távozásával kezdődött, az már csak következmény, hogy a "versenyzőknek menniük kell a mesterük után". Azonban ha "hátul, a műhelyben" dolgoztak a szakemberek, akkor nem tűnünk el a korcsolyázás térképéről - vélekedett a miniszterelnök.