Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
Nyitókép: Pixabay.com

Takarodóig rúgták a büntetőket a brazil kupadöntőn – videó

Hulk neve mindenkinek ismerős lehet.

Nem mindennapi végjátékot követően az Atletico Mineiro hódította el a brazil labdarúgó Szuperkupát: a bajnok és kupagyőztes maratoni 11-es párbajban győzte le a Flamengót.

A Cuiabában rendezett összecsapás első félidejében a Mineiro szerzett vezetést, a fordulás után azonban a bajnoki ezüstérmes Flamengo játszott jobban és a 64. percig fordított. Hulk 11 perccel később egyenlített, az állás pedig a lefújásig, majd a hosszabbításban sem változott.

Ezek után következett a 11-es párbaj, melyben az öt-öt kijelölt rúgó egyike sem hibázott. A folytatásban bármelyik körben eldőlhetett volna a csata, ám egészen a 12. párig nem lehetett győztest hirdetni, a Flamengo háromszor is a diadalért rúghatott, de játékosai mindannyiszor hibáztak. A Mineiro végül Hulk büntetőjével győzött, mivel a 12. sorozatban a másik oldalon Vitinho nem talált kapuba.

Az Atletico Mineiro tavaly a bajnoki és kupasikerét is Cuca irányításával érte el, a Szuperkupát viszont már új edzővel, az argentin Antonio Ricardo Mohameddel nyerte meg.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×