Infostart.hu
eur:
386.11
usd:
331.53
bux:
0
2026. január 14. szerda Bódog
Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya sajtótájékoztatót tart Szófiában 2020. október 7-én, egy nappal a Bulgária elleni labdarúgó Európa-bajnoki pótselejtező mérkőzés előtt.
Nyitókép: MTI/EPA/Vaszil Donev

Marco Rossi szerint van egy poszt, amelyen a német válogatott szintjén vagyunk

Dicséri Thomas Müller és Mats Hummels rehabilitálását a magyar szövetségi kapitány.

Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya úgy véli, hogy az RB Leipziget erősítő Gulácsi Péter ugyanazt a szintet képviseli a kapusposzton, mint német kollégája, Manuel Neuer.

"Péter az elmúlt években a legmagasabb szinten teljesített, és ezt a nemzetközi porondon, a legjobb európai csapatok ellen is megtette. Emiatt úgy gondolom, hogy Manuel Neuerrel egy szinten kell őt emlegetni" - mondta az 56 éves olasz szakember a dpa német hírügynökségnek adott interjúban.

"Neuer azonban már most egy legenda. Remélem, hogy Péter is legenda lesz Lipcsében a karrierje végén" - tette hozzá.

A magyar válogatott a németekkel szerepel azonos csoportban a pénteken megkezdett Európa-bajnokságon, június 23-án lép majd pályára a Nationalelf ellen, Münchenben.

Rossi szerint

logikus lépés volt visszahozni a korábban mellőzött Thomas Müllert és Mats Hummelst

a rivális keretébe.

"Bár már nem a legfiatalabb játékosok, a klubcsapatukban vezéregyéniségek. Müllernek nehéz időszaka volt akkor, amikor Niko Kovac volt a vezetőedző a Bayern Münchennél, de Hansi Flicknél újra rendszeresen játéklehetőséget kapott, és mindent megnyert a gárdával. És Hummels is hihetetlen futballista. Magas és technikailag erős védő. Joachim Löw azért hozta őket vissza, mert még mindig extraklasszisok" - fogalmazott Marco Rossi.

A magyar válogatott kedden, a címvédő portugálok ellen kezdi szereplését az Eb-n, majd négy nappal később - ugyancsak a Puskás Arénában - a világbajnok franciákat fogadja.

"Minden meccs nagyon fontos, de talán az első, a portugálok elleni egy kicsit fontosabb,

mert egy jó rajt lelkesíthet minket a folytatásban. Az utolsó mérkőzésünk, a németek elleni nagyon nehéznek ígérkezik, miután Münchenben, német közönség előtt játszunk majd" - mondta az olasz szakember, aki az esélyesek közé sorolja a németeket.

Rossi beszélt azokról az időkről is, amikor a Bundesligában játszott, az 1996/97-es szezonban az akkor másodosztályú Eintracht Frankfurt védője volt, bár csak 14 mérkőzésen szerepelt.

"Az idény végén összeszedtem egy kisebb sérülést, de jó visszagondolni azokra az időkre. Nagyon jó csapatunk volt egy rendkívül szimpatikus edzővel, a szerb Dragoslav Stepanoviccsal, csak sajnos a várt eredmények maradtak el. Aláírhattam volna egy három évre szóló szerződést, de már 32 éves voltam, és inkább visszatértem Olaszországba, a Piacenzához. Nem volt túl jó döntés" - zárta szavait Marco Rossi.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc a sorkatonaságról: nem ördögtől való dolog, számos előnye van

Kaiser Ferenc a sorkatonaságról: nem ördögtől való dolog, számos előnye van

A modern harcászati eszközök korában is fontos szerepe van a honvédségi élő erőnek, amelyet nemcsak a harctéren, hanem vis maior helyzetekben is be lehet vetni – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense. Úgy véli, az orosz–ukrán háború menetétől és az Egyesült Államok politikai hozzáállásától is függ, hogy a jövőben hány ország dönt úgy a horvátokhoz hasonlóan, hogy be- vagy visszavezeti a sorkatonaságot.

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Beavatkozhat Amerika Iránban - Mi történik a piacokon?

Beavatkozhat Amerika Iránban - Mi történik a piacokon?

Tegnap esést láthattunk Amerikában, ezt követően azonban már Ázsiában az emelkedésé a főszerep ma reggel, illetve az európai tőzsdék is felfelé vehetik az irányt. A nemesfém piacon továbbra is dőlnek a történelmi csúcsok: az arany és az ezüst is soha nem látott magasságokba emelkedett. Piacmozgató gazdasági események szempontjából a délutáni amerikai inflációs adatok hozhatnak izgalmakat, emellett érdemes lesz figyelni Donald Trump elnök Iránnal kapcsolatos potenciális bejelentéseit, ugyanis rendkívül feszült a helyzet. Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×