A címvédő Ferencváros mellett a Szolnok és a Vasas is papírforma győzelemmel zárt csoportjának élén a férfi vízilabda Magyar Kupa első fordulójának vasárnapi játéknapján.
A sorozat mostani első körében négy helyszínen, Budapesten, Kaposváron, Tatabányán és Szegeden játszottak körmérkőzéseket a négy csoport csapatai. Az itt megszerzett eredményeket továbbviszik magukkal a csapatok a második körbe, ahol a következő hétvégén újra négy négyes csoportban - kék, fehér, piros és zöld - küzdenek majd. Ezekbe a kvartettekbe az első körből egy első, egy második, egy harmadik és egy negyedik helyezett kerül.
A harmadik forduló csoportbesorolása szintén az előző fázis eredményei alapján történik: az I csoportban a "színes" csoportok 1-2. helyezettje szerepelnek, míg a II-esben a 3-4. helyezettek. Ebben a szakaszban azok a csapatok már nem találkoznak egymással, akik korábban összecsaptak.
Az augusztus közepén esedékes negyedik forduló lesz a sorozat utolsó szakasza, amelyben a csapatok az I. és II. csoportban elért helyezéseik alapján helyosztó mérkőzéseket játszanak.
A Magyar Kupa győztese indulhat az Eurokupa 2021/22-es kiírásában.
KezdőlapSportMagabiztos volt a Fradi, a Vasas és a Szolnok a kupában
Az Európai Unióban jelentős különbségek figyelhetőek meg abban, hogy a fiatalok mikor költöznek el otthonról, ezt a döntést az ingatlanpiac állapota mellett kulturális tényezők is befolyásolhatják.
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére – hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után. Az államfő Kapu Tibor kutatóűrhajóssal együtt köszöntötte az új évet.
Tűzvész pusztította el újév hajnalán Amszterdamban a neves Vondelkerk templomépületet, amely korábban római katolikus templomként működött, 1977 óta azonban kulturális rendezvényeknek és kisebb vállalkozásoknak adott helyet.