392.91
366.41
66129.26

Kínai Nagydíj: Rosberg és mögötte a káosz

A német Nico Rosberg idei harmadik győzelmét aratta, így továbbra is maximális pontszámmal áll a formula-1-es világbajnoki tabella élén. Sima versenyt futott, mögötte azonban zajlottak az események Kínában.

A rajt ugyan az első sorból induló Daniel Ricciardónak sikerült jobban, ám a RedBull a verseny elején defektet kapott, Rosberg megelőzte, és a Mercedes versenyzője ettől a pillanattól fogva uralta a versenyt.

Mögöttük Daniil Kvjat határozottan érkezett meg a rajt utáni első kanyarba, ami annyira meglepte Sebastain Vettelt, hogy a négyszeres világbajnok meglökte csapattársát. Kimi Raikkonen Ferrarija megpördült, letört az első vezetőszárnya és a finn pilóta visszaesett a mezőny végére. Az utolsó helyről rajtoló Lewis Hamilton szintén a Ferrarik balesetének áldozata lett, az egyik Sauber a kerülgetés közben letörte a világbajnoki címvédő első autójának első szárnyát.Az első kör végén Grosjean, Raikkonen és Hamilton is új orrkúpot kapott, majd megkezdték a felzárkózást. Vettel autója is megsérült, ő az eslő kerékcseréjénél kapott új első szárnyat. Rosberg vezetett, Massa és az előretörő Kvjat előtt. Vettel a 15-dik helyig, Raikkonen és Hamilton a mezőny végére esett vissza. 13 kör után Hamilton már megközelítette a pontszerző zónát, néhány autóval mögötte Raikkonen is araszolt előre. Vettel Kvjatot is megelőzve feljött a második helyre, Hamilton már a hatodik helyen is járt, ám a futam végére a gumitaktikának köszönhetően megtáltosodó Raikkonen megelőzte.A versenyt Rosberg nyerte, Vettel és Kvjat előtt. Utóbbi kettő a futam után össze s szólalkozott a rajtbaleset miatt. A negyedik helyen a defektjéig vezető Ricciardót intették le, az ötödik a jól hajrázó Raikkonen lett. A hatodik helyet a még mindig nem meggyőző Williams-el Massa szerezte meg, a hetedik Hamilton lett. A nyolcadik és kilencedik helyet a Toro Rosso két pilótája, Verstappen és Sainz szerezte meg, a tizedik a futam végén visszaeső Bottas lett. A futamot mind a 22 pilóta befejezte.A világbajnokságot Rosberg vezeti, 75 pontjával. Hamilton 39 ponttal második, Ricciardo 36 pontjával a harmadik. Vettelnek 33, Raikkonennek 28 pontja van három futam után. A konstruktőröknél a Mercedes már 114 pontnál jár, a Ferrarinak 61, a RedBullnak 57 pontja van

A formuéa-1-es világbajnokság május 1-jén Oroszországban folytatódik. A Magyar Nagydíjat július 24-én rendezik.

A vasárnapi Forma-1-es Kínai Nagydíj végeredménye és a világbajnoki pontversenyek állása (a formula1.com alapján):

Végeredmény, Kínai Nagydíj (56 kör, 305,066 km, a pontszerzők):

1. Nico Rosberg (német, Mercedes) 1:38:53.891 óra

2. Sebastian Vettel (német, Ferrari) 37.776 másodperc hátrány

3. Danyiil Kvjat (orosz, Red Bull) 45.936 mp h.

4. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull) 52.688 mp h.

5. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 1:05.872 perc h.

6. Felipe Massa (brazil, Williams) 1:15.511 p h.

7. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 1:18.230 p h.

8. Max Verstappen (holland, Toro Rosso) 1:19.268 p h.

9. Carlos Sainz Jr. (spanyol, Toro Rosso) 1:24.127 p h.

10. Valtteri Bottas (finn, Willliams) 1:26.192 p h.

leggyorsabb kör: Nico Hülkenberg (német, Force India), 1:39.824 perc pole pozíció: Rosberg