Infostart.hu
eur:
386.48
usd:
328.34
bux:
110953.4
2025. december 30. kedd Dávid
Nyitókép: Facebook/Vígszínház

Nagy változásokat jelentett be a Vígszínház

Stohl András elhagyja a társulatot, viszont Szász Júlia csatlakozik a színházhoz.

Bejelentette a 2025/26-os évadtól életbe lépő társulati változásokat a Vígszínház: a Nemzeti Színházban másfél éve balesetet szenvedő Szász Júlia az intézményhez igazolt, Stohl András azonban távozik a társulattól – írja a 24.hu a színház évadzáró társulati üléséről szóló közlemény alapján.

Az érkezők közt van Kovács Tamás és Sághy Tamás is. Vendégművészként folytatja tovább munkáját Stohl mellett Bach Kata, Brasch Bence, Dino Benjamin és Kövesi Zsombor, Dengyel Iván pedig visszavonul a színpadtól. Szász Júlia már az új évad első bemutatójában feltűnik: szeptember 20-án, ifj. Vidnyánszky Attila a @LL3t4rgIA című darabot állítja színpadra, míg

a Pesti Színház első bemutatója szeptember 27-én lesz, Kincses Réka rendezésében látható a Madame Tartuffe.

Szász 2023 novemberében szenvedett balesetet a Nemzeti Színházban Horváth Lajos Ottóval, a Rómeó és Júlia előadása közben összeomlott a díszlet, mindketten súlyosan megsérültek. Mindkét színész távozott a Nemzetitől, majdnem egy év után sikerült peren kívül megegyezniük. A színésznő hosszú rehabilitációt követően tavaly tért vissza a színpadra szabadúszóként.

Címlapról ajánljuk
Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Az ázsiai tőzsdéken ma reggel kisebb esést láthattunk, ezt követően Európában óvatos optimizmus volt megfigyelhető, Amerikában pedig kisebb mínuszban zártak a tőzsdék. A nemesfém piacra is nagyon érdemes figyelni az év utolsó napjaiban, ugyanis az ezüst és az arany árfolyama is új történelmi csúcsot döntött az éjjeli órákban, ezt követően azonban egy nagyobb zuhanás vette kezdetét. Gazdasági események szempontjából nem voltak nagy izgalmak, és a potenciális ukrajnai békével kapcsolatos hírek sem mozgatták meg nagyon a részvénypiacokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×