Infostart.hu
eur:
358.3
usd:
304.96
bux:
135899.33
2026. május 7. csütörtök Gizella
Érdeklődők a 92. Ünnepi Könyvhéten a belvárosi Vörösmarty téren a megnyitó napján, 2021. szeptember 2-án.
Nyitókép: MTI/Soós Lajos

Jót tett a könyvhétnek a járvány miatti csúszás

A kiállítók szerint minden idők legsikeresebb, legjobb hangulatú és leglátogatottabb Ünnepi Könyvhete zárult vasárnap – mondta az InfoRádiónak a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülésének elnöke.

Gál Katalin arról számolt be, hogy a kiállítók többsége minden idők legsikeresebb, legjobb hangulatú és leglátogatottabb Ünnepi Könyvheteként értékelte az idei eseményt. Vasárnap este elkezdődött a könyvváros lebontása.

A világjárvány miatt halasztani kellett a könyvhetet, ezért több lett a könyv, és az elnök szerint az is számított, hogy régóta nem találkozhattak az írók, kiadók és vásárlók nyílt téren, így korábbi idei alkotások is új könyvnek számítottak.

„De

az augusztus 1-je és szeptember 2. között eltelő rövid időszakban 255 új könyv került föl az Ünnepi Könyvhét jegyzékére magyar szerzőktől”

– mondta Gál Katalin.

Erősnek nevezte az idei gyermekkönyv-felhozatalt is, az említett 255-es könyvszám közel negyven százaléka gyermek- vagy ifjúsági könyv. Segítség lehetett – hívta föl a figyelmet –, hogy a Dunakorzón voltak a gyerekkönyvkiadók, önálló gyerekszekció működött ott, mindig hatalmas sorok álltak a szerzőkhöz, külön színpadot kaptak, folyt a játék, tehát igazi gyerekprogram, igazi gyerekkönyvsorozat zajlott le.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Új szelek fújnak a Kaukázusban – az elemző szerint visszaszorulóban van az orosz befolyás

Új szelek fújnak a Kaukázusban – az elemző szerint visszaszorulóban van az orosz befolyás

Hétfőn és kedden Örményországra figyelt Európa és a fél világ: Jerevánban több mint ötven ország vezetői találkoztak az Európai Politikai Közösség nyolcadik csúcstalálkozóján, ahol több bilaterális tárgyalást is tartottak. Wagner Péter, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány senior elemzője az InfoRádióban elmondta: új gazdasági folyosó jön létre a Kis-Kaukázusban amerikai közreműködéssel, ami több szempontból is új helyzetet teremthet a térségben.

Tanulnak a tiszás képviselők

Annyi az új képviselő a parlamentben, hogy intenzív tanfolyamot kell szervezni nekik.
inforadio
ARÉNA
2026.05.07. csütörtök, 18:00
Molnár Judit
a Magyar Utazási Irodák Szövetségének elnöke
Éveket várhatunk még a magyar euróra, de mi lesz addig a forinttal?

Éveket várhatunk még a magyar euróra, de mi lesz addig a forinttal?

Az új kormány egyértelművé tette, hogy a következő évek egyik kiemelt gazdaságpolitikai célja az euró bevezetése lesz Magyarországon. Addig azonban még el kell telnie egy kis időnek, hiszen a várakozások szerint 2030-ra juthatunk el oda, hogy teljesítjük a feltételeket ahhoz, hogy lecseréljük a forintot. A piac elsőre kedvezően fogadta a terveket, de érdemes megnézni, mi történt azoknak az országoknak a devizájával az átmeneti időszakban, melyek korábban az euró bevezetése mellett döntöttek. A következő évek nagy kérdése az lehet, hogy a forint a szlovák korona vagy a horvát kuna útját járja-e majd.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×