eur:
411.4
usd:
392.79
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Fiatalok a Balaton Sound fesztiválon Zamárdiban 2019. július 3-án.
Nyitókép: MTI/Bodnár Boglárka

Márta István: mindenki a sebeit nyalogatja

A fesztiválok 80 százaléka ment gajra, de a Magyar Fesztiválszövetségnek volna ötlete arra, mi szerepeljen abban a mentőcsomagban, amiről Gulyás Gergely tárgyalást ígért a csütörtöki Kormányinfón. A szövetség elnöke mondta el a részleteket az InfoRádióban.

A fesztiválszervezők is egyetértenek azzal, hogy az egészség a legfontosabb, de a kormány döntése nehéz helyzetbe hozza a zenészszakmát - mondta az InfoRádióban Márta István, a Magyar Fesztiválszövetség elnöke, miután szinte minden fesztivál elmarad a kormány döntése, az 500 főnél nagyobb rendezvényekre továbbra is vonatkozó tiltás értelmében.

"Benne volt, hogy ez a döntés születik,

a rémálmok kategóriájában,

de amennyiben továbbra is szigorításra van szükség, akkor nincs mit csinálni. Főleg a zenés és ifjúsági fesztiválok kerülnek nehéz helyzetbe, hiszen a zenés-táncos rendezvényekre vonatkozik a tiltás" - fűzte hozzá.

Ismert, Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki kormányinfón arról is beszélt, a fesztiválszervezőkkel külön le fog ülni a kormány abban a kérdésben, hogy mi legyen azokkal, akik számoltak az augusztus második felében már lehetséges lazításokkal. Erről Márta István azt mondta, nem tudja, miről lehet szó ezeken a megbeszéléseken.

"A Magyar Fesztiválszövetség több kutatást is végzett már a járvány elején, és három hete is egy friss tanulmánnyal álltunk elő, ezt meg is küldtük a kormánynak. Ebben egyfajta kompenzációról lenne szó, tehát ha van pénz és lesz is, akkor

a 220 fesztivál, amely a tagunk, alkalmazotti járulékkedvezményre számíthatna, továbbá működési támogatásra, továbbképzési költségek fedezésére"

- sorolta Márta István.

Hogy a jövő évi fesztiválok megrendezését, előkészítését mennyiben bizonytalanítja el a mostani helyzet, arról azt mondta, "mindenki a sebeit nyalogatja".

"Illetve még sebeket is kap. Nem lehet egyértelműen azt sem mondani, hogy befuccsolt a magyar fesztiválszakma, nem is igaz, a szervezők végtelen kreativitással rendelkeznek, de az fontos kérdés lesz, hogy a közönség mennyire bízik már a jövő évi fesztiválokban. Átalakulás lesz, paradigmaváltás is."

Elmondta még, hogy a könnyűzenei fesztiválok mellett népművészeti, hagyományőrző fesztiválok is veszélybe kerültek, "a magyar fesztiválok 80 százaléka ment most gajra" - mondta Márta István.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a kőolaj-előállításban érdekeltek, a távközlési szektor cégei, a feldolgozóipari gyártók (bioetanol, keményítő, napraforgóolaj), valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×