eur:
410.55
usd:
391.87
bux:
79822.75
2024. november 25. hétfő Katalin

Botrány az Oscar-gálán - ez lett a következmény

Nem szakítja meg az együttműködést az amerikai filmakadémia a februári Oscar-gálán történt példátlan fiaskóért felelős PwC könyvelőcéggel, de szigorítja a PwC alkalmazottjaira és az Oscar-díj győzteseinek bejelentésére vonatkozó szabályokat.

Cheryl Boone Isaacs, a filmakadémia elnöke a testület tagjainak kiküldött szerdai körlevelében részletezte az új protokollt, amely szerint a borítékokat kezelő PwC-alkalmazottaknak ezentúl le kell adniuk a mobiltelefonjukat és minden egyéb elektronikus eszközt, mielőtt a kulisszák mögé mennek és a gála ideje alatt tilos lesz számukra a twitterezés, a fotók, valamint egyéb bejegyzések megosztása a közösségi felületeken.

Jövőre egy harmadik embert is bevonnak a győztesek bejelentésének folyamatába, aki az irányítószobából fogja követni az eseményeket és azonnal értesíti a rendezőt, ha valami rendellenes történik.

Mindhárom PwC-alkalmazott ismerni fogja a győztesek névsorát és ezentúl kötelezően részt kell venniük a díjátadó próbáin. A színpadra kerülő borítékokat is szigorúbban fogják ellenőrizni a jövőben.

A február 26-i Oscar-gála káoszba fulladt a legjobb film díjának átadásakor összecserélt borítékok miatt. Az amerikai filmakadémia azóta bejelentette, hogy a baklövésért felelős PwC-alkalmazottak, Martha Ruiz és Brian Cullinan soha többé nem dolgozhatnak az Oscar-gálán és az akadémiával kapcsolatos összes teendőtől eltiltották őket.

Boone Isaacs korábban elmondta, hogy Cullinan nem figyelt oda eléggé a feladatára, mert épp a legjobb film bejelentését megelőző kategória, a legjobb női főszereplő győztesét, Emma Stone-t fotózta, a képet fel is töltötte a Twitterre, de aztán törölte.

A PwC szerint az alkalmazottai több hibát is elkövettek, egyikük sem reagált időben, amikor Beatty és Dunaway tévesen a Kaliforniai álom című musicalt hirdette ki győztesnek a Holdfény helyett. Az előbbi producerei már több mint két perce hálálkodtak, amikor jelezték nekik, hogy nem az övék a díj.

A könyvvizsgáló cég - korábbi nevén PricewaterhouseCoopers - 83 éve bonyolítja a szavazatszámlálást, amelynek végén - az eddigi protokoll szerint - csak két alkalmazottja ismerte az eredményeket. Mindketten kaptak egy-egy példányt a győztesek nevét tartalmazó borítékból, de fejből is tudniuk kellett a nyerteseket. A gálát a színpad két oldalán állva kísérték figyelemmel, ők nyújtották át a díjátadóknak a borítékot az éppen aktuális kategóriában.

Címlapról ajánljuk
„Helyettünk is hős” – Megnyílt a Puskás Múzeum

„Helyettünk is hős” – Megnyílt a Puskás Múzeum

"A magyar futball öröksége kötelez és muníciót is ad nekünk" – mondta a megnyitón Orbán Viktor miniszterelnök, Puskás Ferencet a magyar futballisták és minden 10-esek példaképének nevezve, akiről Czibor Zoltán azt mondta: "ha az Öcsi egyszer belerúgott a labdába, abból két gól lett".
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Az innovációs ökoszisztéma felrázása érdekében új vezetői posztot is bevet az NKFI Hivatal

Az innovációs ökoszisztéma felrázása érdekében új vezetői posztot is bevet az NKFI Hivatal

A Kutatási Kiválósági Tanácsban (KKT) október 1-jétől betöltött elnöki pozíciója mellett az innovációra és tudománypolitikára fordított hazai költségvetési források fő allokátorának számító Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) tudományos társelnöki feladatkörét is ellátja Domokos Péter. Az NKFI Hivatal új vezetői pozíciójáról, illetve a két tisztség együttes betöltésének előnyeiről magát Domokos Pétert, illetve az NKFI Hivatal elnökét, Kiss Ádámot kérdeztük. A páros interjúból kiderül az is, hogy a Domokos Péter szerint miért volt szükség az OTKA átalakítására. A KKT elnöke arról is beszélt, hogy az első ízben meghirdetett Research Grant Hungary program keretében azon dolgoznak, hogy több neves külföldi és külföldön dolgozó kiemelkedő magyar kutatót csábítsanak Magyarországra, akik jövőre hazai intézményekkel közösen fognak kutatási projekteken dolgozni. Az NKFI Hivatal elnöke a K+F-ráfordítások kapcsán azt emelte ki, hogy szemléletválásra van szükség ahhoz, hogy a magyar gazdaság versenyképességét alapvetően befolyásoló kutatásfejlesztési és innovációs finanszírozás az 1-1,5% közötti GDP-arányos sávból a Budapesti Deklarációban is megfogalmazott 3%-os szintre emelkedjen, és hosszú távon, kiszámíthatóan ott is maradjon, vagy akár a fölé nőjön. Hivatala legfőbb feladatának a költségvetési forrásokból lebonyolított programok és projektek magas színvonalú minőségbiztosítását nevezte. A következő időszak legfontosabb céljának az innovációs szereplők minden eddiginél szorosabb összekapcsolását, valamint az egyetemeken, kutatóintézetekben elért kutatási eredmények szisztematikus felkarolását tekinti. Ezt a munkát támogathatja az eddig öt hazai egyetem mellett létrehozott technológiai transzfercégek (TTC-k) tevékenysége is. Kiss Ádám arról is beszámolt, hogy az NKFI Hivatal még idén meghirdeti a 15 milliárdos keretösszegű nagyvállalati innovációs programot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×