Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 2. vasárnap Lehel

Budaörs Fesztivál utcabállal és koncertekkel

Utcabállal, kiállításokkal és koncertekkel is várják az érdeklődőket 11 helyszínen 510 fellépővel május 7. és 11. között az ingyenes Budaörs Fesztiválon.

A fesztivál nyitó napján a Kürt Rendezvényközpontban Babos Gyula, László Attila és Tátrai Tibor Liszt-díjas gitárművészek lépnek fel. Május 8-án a Budapest Voices ad koncertet a Városházán, itt látható Várhegyi István fotókiállítása, valamint Ázbej Kristóf képzőművész és Hajdu Bence tárlata is. A Posta kertben Pion István, Simon Márton, Závada Péter slam poetry estje szórakoztatja az érdeklődőket.

Másnap a Zichy-major ad otthont Mikó F. László képzőművész kiállítás-megnyitójának, a Városi Ifjúsági Klubban az elmúlt évek sikeres rövid filmjeiből vetítenek, az Evangélikus templomban Kárászy Szilvia ad harangjáték koncertet, a Posta kertben a Crazy Daisy Jug Band, a Sportcsarnokban a Budapest Bár lép fel - közölték a szervezők az MTI-vel.

A fesztivál szabadtéri napján gyerekprogramok sokaságával várják a családokat. Május 10-én többek között Kaláka-koncert, a Budaörsi Kutyás-Lovas Egyesület bemutatója, népi játékok, a Városi Régészeti Múzeum ügyességi játékai, angol nyelvű gyerekfoglalkozás, kézműves bemutatók, a Felhőjárók Mozdulatszínház műsora és mazsorettes felvonulás szerepel a programban. Fellép mások mellett a Budaörs Néptánc együttes, a Kollektív Alternatív Zeneműhely, Péterfy Bori és a Love Band.

Május 11-én a Sportcsarnokban Beethoven IX. szimfóniáját adja elő a VIVART Budaörsi Sinfonietta, vezényel Török Géza Liszt-díjas karmester. Az Adler Kávéházban Bonyár Judit sanzonestje, a Templom téren a Walla Fanni & Balla Gergő duó várja a közönséget dzsessz és blues feldolgozásokkal.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: vasárnap leáll a paksi atomerőmű

Magyar Péter: vasárnap leáll a paksi atomerőmű

Hajnalban lekapcsolják az utolsó előtti blokkot, vasárnap pedig az utolsót is.

„Még a cipőkötés is bonyolultabb az újraélesztésnél”

A laikusok is biztonsággal használhatják az automata és félautomata defibrillátorokat, mert ezek a készülékek hangutasításokkal segítik a felhasználókat, és nem lehet velük kárt okozni – hangsúlyozta az InfoRádiónak nyilatkozó sürgősségi szakorvos, mentőorvos, az SOS Elsősegély alapító-vezetője. Márkus Dávid arról is beszélt, hogy különösen fontos a defibrillátor használata olyan helyzetekben, ahol a mentők nem tudnak néhány percen belül a helyszínre érkezni.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×