Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska
Nyitókép: Pexels.com

Utasszállító repülőt találhatott el a légvédelem Moszkva felett

A repülőjárat Minszkből tartott Moszkvába, miközben éppen ukrán dróntámadás zajlott. A Boeing 737-800-as, AFL1845-ös jelzésű járatot légvédelmi rakéta találta el.

Az orosz Pancír légvédelmi rendszer kezelőszemélyzete összetévesztette az utasszállító repülőgépet egy ukrán drónnal, ezért tüzet nyitottak rá - írja Alekszandr Nyezvorov orosz milblogger bejegyzése alapján a Portfolio.

A blogger egy hangfelvételt is közölt, amelyen állítólag a gép személyzete hallható, ahogy a légiirányításnak jelzi a tévedést:

„Jelenti a járat pilótája. Polgári útvonalon közlekedünk. Engedélyt kaptunk. A légvédelem tüzel ránk. Ismétlem, a légvédelem tüzel a polgári járatra. Ez nem célpont. Itt emberek vannak. Ismétlem, a polgári repülőgépet összetévesztették egy UAV-val. Tűz alatt vagyunk” – hallható a felvételen.

A beszámolók szerint az utasszállító kisebb sérüléseket szenvedett, de a pilóták le tudták tenni a gépet. Személyi sérülés nem történt. Az incidenst az orosz hatóság hivatalosan nem erősítette meg.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Tízezrek menekültek el a kommunista diktatúrából: megdöbbentő, mi vár rájuk új hazájukban

Tízezrek menekültek el a kommunista diktatúrából: megdöbbentő, mi vár rájuk új hazájukban

Az elmúlt évtizedekben több tízezren menekültek el Észak-Koreából Kínán keresztül Dél-Koreába, és kezdtek ott új életét, a legnagyobb számban nők. A többnyire egyedülálló fiatal nők dél-koreai férjet keresnek maguknak, a dél-koreai férfiak körében pedig népszerűek az észak-koreai nők. Egy menekült nő, Judzsin, aki maga is dél-koreai férjet talált magának, kifejezetten északi nők és déli férfiak összeismertetésére hozott létre házasságközvetítő irodát, miközben saját házassága válságba kerül. Róla és a jelenségről szól egy új dokumentumfilm, az Észak-dél férfi-nő, amelyet hamarosan Magyarországon is bemutatnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×