Infostart.hu
eur:
376.7
usd:
316.42
bux:
129854.13
2026. február 10. kedd Elvira
Donald Trump amerikai elnök kabinetülést tart a washingtoni Fehér Házban 2025. március 24-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Sipa USA pool/Samuel Corum

Donald Trump: el kellett volna fogadniuk az asztalon lévő megállapodást

Donald Trump kedden kijelentette, hogy teljesen véget akar vetni az Irán nukleáris programjával kapcsolatos problémának, és azt akarja, hogy Irán teljesen mondjon le az atomfegyverekről.

"Teljesen fel kell adnia. Iránnak nem lehet atomfegyvere, ez nagyon egyszerű" - szögezte le Trump a G7-országok kanadai csúcsértekezletéről hazatérőben az elnöki különgép fedélzetén újságírók előtt.

Az amerikai elnök megemlítette, hogy valószínűleg közel-keleti megbízottját, Steve Witkoffot vagy J. D. Vance alelnököt jelöli ki az Iránnal való tárgyalásokra. Hozzáfűzte: ez "attól függ, mi történik, amikor visszatérek".

A kérdésre, hogy Izrael mérsékli-e az Irán elleni támadásait, Trump azt felelte, hogy ez "a következő két napban derül ki". "Meg fogják tudni. Eddig senki sem lassított" - fűzte hozzá.

Trump azt is elmondta, hogy egyelőre nem látta jelét annak, hogy Észak-Korea vagy Oroszország segíteni próbálna Iránnak.

Az elnök arról is beszélt, hogy minden tőlük telhetőt elkövetnek, hogy segítsenek azoknak az amerikaiaknak, akik megpróbálják elhagyni a térséget az izraeli-iráni háború közepette.

Washington tájékoztatása szerint Trump továbbra is megállapodásra törekszik Iránnal. Ugyanakkor Trump azt is közölte, hogy nem dolgozik az Irán és Izrael közötti tűzszünet létrejöttén, és nem kereste meg béketeremtés szándékával Iránt.

"Ha beszélni akarnak, tudják, hogyan érjenek el. El kellett volna fogadniuk az asztalon lévő megállapodást. Sok életet mentett volna meg" - írta az elnök a Truth Social közösségi platformon.

Címlapról ajánljuk
Szakértő a magyar videojáték-fejlesztő cég támogatásáról: a tehetség megvan, meglátjuk, a pénz mire lesz elég

Szakértő a magyar videojáték-fejlesztő cég támogatásáról: a tehetség megvan, meglátjuk, a pénz mire lesz elég

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerint ezen a téren is a globális élmezőnybe törünk, ezért a kormány 1,5 milliárd forintos támogatást adott egy magyar videojáték-fejlesztő cég 4,5 milliárdos beruházásához. Az InfoRádiónak nyilatkozó szakértő szerint tehetségből van elég egy világsikerű magyar videójáték megalkotásához, az viszont kétséges, hogy 4,5 milliárd forint elég-e rá.

Orbán Viktor Szekszárdon folytatta az országjárást, és a térség polgármestereivel is tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök Lázár János építési és közlekedési miniszter társaságában Szekszárd térségének polgármestereivel tárgyalt, majd fórumot tartott: esti posztja szerint „Szekszárdon tudják: a Fidesz a biztos választás. Hétfő este annyian voltunk, hogy a végén már csak cipőkanállal lehetett beférni.”
inforadio
ARÉNA
2026.02.10. kedd, 18:00
Charaf Hassan
a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem rektora
Emelkedik a Nasdaq és az amerikai technológiai cégek

Emelkedik a Nasdaq és az amerikai technológiai cégek

Csúcson zártak az európai részvénypiacok és szárnyal a Nasdaq, ahogy a múlt heti mélyrepülés után újra emelkednek a technológiai vállalatok részvényei. A befektetői hangulatot ezen kívül elsősorban a negyedik negyedéves gyorsjelentési szezon friss számai és az amerikai kamatpálya alakulásával kapcsolatos várakozások határozzák meg. A magyar tőzsdén szintén új történelmi csúcsra került a Richter részvénye.  Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×