Infostart.hu
eur:
361.55
usd:
309.19
bux:
135935.1
2026. május 5. kedd Adrián, Györgyi
Rendőrségi jármű áll a Fraenkelufer zsinagóga előtt Berlin Kreuzberg negyedében 2021. május 16-án. Németországban a hét eleje óta több mint tíz antiszemita és Izrael-ellenes incidenst regisztráltak. Több városban megdobálták kővel a helyi zsinagógát, máshol izraeli zászlót égettek el, miután az izraeli-palesztin konfliktus felerősödésével emelkedésnek indult az antiszemita incidensek száma. A legnagyobb szabású eset szombat este történt Berlinben, ahol az Izrael állam 1948-as megalapításának évfordulója alkalmából a palesztinok mellett tartott tüntetések egyikén több száz demonstráló összecsapott a megmozdulás biztosítására kivezényelt mintegy hatszáz rendőrrel.
Nyitókép: MTI/EPA/Filip Singer

Új fegyvert kaphatnak a német rendőrök a növekvő fenyegetések miatt

Alexander Dobrindt német belügyminiszter támogatja, hogy a rendőrséget szereljék fel elektromos sokkoló pisztolyokkal, más néven Taserekkel.

A Funke Media Groupnak, Németország harmadik legnagyobb újság- és folyóiratkiadójának adott nyilatkozatában Alexander Dobrindt annak a meggyőződésének adott hangot, hogy a sokkolók használatára „feltétlenül szüksége van” a német rendőrségnek. Ígéretet tett arra, hogy megteremti azt a szükséges jogi keretet, amely biztosítja, hogy a szövetségi rendőrség rendelkezzen a nem halálos fegyverrel.

A belügyminiszter szerint az elektromos sokkoló pisztoly használata „megfelelő” válasz a „rendőröket nyilvános helyeken fenyegető növekvő veszélyre”.

Az elmúlt hónapokban számos késeléses támadás történt Németországban, és a miniszter szerint az elektromos sokkoló pisztoly a „megfelelő eszköz” az ilyen helyzetekben, a rendőrök „hatékonyabban ártalmatlaníthatják” a támadókat és „magukat is jobban megvédhetik”.

Címlapról ajánljuk
Húsz év után BL-döntős az Arsenal

Húsz év után BL-döntős az Arsenal

Bukayo Saka góljával az Arsenal 1–0-ra legyőzte az Atlético Madridot, s ezzel, – mivel az első mérkőzés 1–1-re végződött –, 2006 óta először, bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe, amelyet a budapesti Puskás Arénában rendeznek május 20-án.

Fodor Gábor: Orbán Viktorral vagy nélküle folytatja a Fidesz?

Fodor Gábor szerint azzal a paradox helyzettel kell szembenéznie a Fidesznek, hogy egyrészt Orbán Viktor a párt összetartó ereje, másfelől ő a vereség első számú felelőse – erről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.05.06. szerda, 18:00
Pósfai Mihály
Széchenyi-díjas geológus, az MTA új elnöke
Emelkedéssel zártak az amerikai tőzsdék

Emelkedéssel zártak az amerikai tőzsdék

Nem indult jól a hét a világ tőkepiacain, a vezető amerikai és európai részvényindexek is estek hétfőn, miután a Hormuzi-szorosnál újra nő a feszültség az Egyesült Államok és Irán között. Kedden az ázsiai tőzsdék is jellemzően estek, miközben több fontos részvénypiac, így a japán, a kínai és a dél-koreai is zárva volt. Az európai részvénypiacok kedden mérsékelt emelkedéssel nyitottak, aztán nap közben egyre jobb lett a hangulat, és a nyitás után az amerikai piacok is felfelé vették az irányt. A befektetők az iráni eseményeken túl a vállalati gyorsjelentésekre is figyelnek. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×