Infostart.hu
eur:
363.02
usd:
313.75
bux:
150552.7
2026. augusztus 16. vasárnap Ábrahám
Nyitókép: Jake Warga/Getty Images

Lemondott az ukrán szárazföldi hadsereg parancsnoka

Oroszország eddigi legnagyobb éjszakai dróntámadását hajtotta végre Ukrajna ellen - közölte vasárnap az ukrán légierő, egy nappal a konfliktusban álló felek között Isztambulban tervezett újabb tárgyalási forduló előtt.

Jurij Ihnat, az ukrán légierő szóvivőjének tájékoztatása szerint 472 drónt, illetve hét rakétát lőttek ki Ukrajnára. Az ukrán fél állítása szerint a rakéták közül hármat, a drónok közül pedig 382-öt lelőttek, illetve más módon hatástalanítottak.

Az ukrán hadsereg a nap folyamán arról adott hírt, hogy legalább 12 ukrán katona meghalt, és több mint hatvanan megsebesültek egy kiképző alakulatot ért támadásban. "A felelősöket szigorúan felelősségre fogják vonni, amennyiben megállapítást nyer, hogy tisztségviselők cselekvése vagy tétlensége vezetett a katonák halálához, illetve sebesüléséhez" - áll a hadsereg közleményében.

Mihajlo Drapatij, az ukrán szárazföldi hadsereg parancsnoka a Telegramon közölte, hogy a történtek nyomán benyújtotta lemondását.

Címlapról ajánljuk

Bocs, véletlen volt, de..., kritikus napok jönnek Paksnál, kinyitnak egy zsilipet a Dunán

A Duna folyamatos apadása miatt emberfeletti munkával próbálják fenntartani a paksi atomerőmű két működő turbinájának vízellátását. A keddi és szerdai nap lesz a legkritikusabb, a szakemberek bárkák süllyesztésével és az RSD zsilipjének megnyitásával védekeznek.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×