Infostart.hu
eur:
385.78
usd:
328.79
bux:
121410.28
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén
Field military uniform of Russian soldier at parade rehearsal against the background of the colors of the national flag. Details of clothing and equipment of an officer with weapon at parade training on Palace Square in St. Petersburg.
Nyitókép: Getty Images

Nagy támadásra készül Oroszország az ukránok szerint

Az Ukrán Állami Határőrszolgálat szóvivője szerint Oroszország elegendő erőt összpontosított a Kurszki területen ahhoz, hogy potenciálisan támadást indítson Ukrajna Szumi megyéje ellen – írja a The Kyiv Independent.

Oroszország egyre aktívabbá vált az északi Szumi megyében, miután nagyrészt kiszorította az ukrán erőket a Kurszki területről.

Az ukrán hatóságok nemrég megerősítették, hogy az orosz erők elfoglaltak négy, a határhoz közeli Szumi megyei falut: Novenkét, Zsuravkát, Veszelivkát és Baszivkát.

Az ukrán határőrség szóvivője az ukrán nemzeti televízióban elmondta, hogy Oroszország akkor kezdte el összevonni erőit, amikor megpróbálta kiszorítani az ukrán csapatokat a Kurszki területről, ahol Ukrajna 2024 augusztusában indított hadműveletet - írja lapjelentés alapján a Portfolio.

A szóvivő szerint Oroszország továbbra is fenntart egy haderőt a Kurszki területen, és Ukrajna időnként észleli a katonák és a felszerelések számának bizonyos változását ezen a környéken.

Oroszországnak elegendő ereje van ott (a Kurszki területen) ahhoz, hogy műveleteket hajtson végre határunk ellen, és megkísérelje megtámadni Ukrajna területét – jegyezte meg.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Olyan történt a Mol részvényével, amire már 2007 óta nem volt példa

Olyan történt a Mol részvényével, amire már 2007 óta nem volt példa

Elsősorban a Donald Trump által belengetett vámfenyegetések és a vonatkozó friss fejlemények befolyásolják ma a befektetői hangulatot. Tegnap nem nyitottak ki az amerikai tőzsdék, Ázsiában ma reggel felemás hangulat uralkodott, Európában pedig egyre nagyobb esést láthatunk. A magyar tőzsdén elsősorban a Molra érdemes ma odafigyelni: az olajcég tegnap jelentette be hivatalosan, hogy a szerb NIS olajfinomító többségi tulajdonosa lesz. Jelenleg kisebb emelkedésben van a magyar cég árfolyama - ahogy az ilyen esetekben gyakori, már a spekulációt megvették a befektetők (buy the rumour), most pedig várnak a gigaügylet további részleteire.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×