Infostart.hu
eur:
387.77
usd:
335.8
bux:
122901.56
2026. március 26. csütörtök Emánuel
A Szent Javelina című, Szűz Máriát egy Javelin amerikai páncéltörő rakétavetővel ábrázoló falfestmény egy kijevi lakóházon 2022. június 6-án. Ez egyike azoknak a fegyvereknek, amelyekkel az Egyesült Államok és más nyugati országok támogatják Ukrajnát az orosz támadással szembeni védekezésben.
Nyitókép: MTI/AP/Efrem Lukackij

Az ukránok szentként tisztelik, most a bolgárok is ilyet akarnak

A bolgár parlament jóváhagyta Javelin páncéltörő rakéták beszerzését az Egyesült Államoktól - közölte a BTA helyi hírügynökség.

A 82,7 millió dolláros (mintegy 30 milliárd forint) beszerzés a bolgár hadsereg korszerűsítését szolgálja. A BTA szerint a 240 fős parlamentben 164 képviselő támogatta az előterjesztést.

Az amerikai külügyminisztérium tavaly szeptemberben engedélyezte Javelin FGM-148F típusú páncéltörő rakéták és a hozzájuk tartozó felszerelések eladását Bulgáriának 114 millió dollárért (42 milliárd forint). Bolgár parlamenti képviselők arról számoltak be, hogy

a rakétákat Stryker páncélozott szállító harcjárművekhez szánják,

amelyek beszerzéséről 2023-ban állapodott meg Bulgária az Egyesült Államokkal 1,5 milliárd dollár értékben (556 milliárd forint).

Címlapról ajánljuk
Csatatér: az átalakított Pest vármegyei 3-as körzetben nagyon szoros küzdelem várható

Csatatér: az átalakított Pest vármegyei 3-as körzetben nagyon szoros küzdelem várható

Bonyolult küzdelem várható az országgyűlési választásokon a 2022-ben egyik legszorosabb eredményű, az immár Pest vármegyei 3-as egyéni választókerület néven futó budai agglomerációs körzetben. Sok új település bekerült, néhány pedig kikerült a Pilisvörösvár központú, de Zsámbékot, Pátyot, Ürömöt, Budakalászt és Solymárt is tartalmazó választókerületbe. Az előzetes latolgatások szerint a Tisza jelöltje, Bujdosó Andrea Anna lehet az esélyes kihívója Menczer Tamás jelenlegi képviselőnek, a Fidesz kommunikációs igazgatójának.

Itt a menetrend – megvan, mikor áll le a gázszállítás Magyarországról Ukrajnába

Orbán Viktor szerdán jelentette be, hogy Magyarország fokozatosan leállítja az Ukrajnába irányuló földgázszállításokat. A kormányülésen bemutatott előterjesztés este megjelent a Magyar Közlönyben.
inforadio
ARÉNA
2026.03.26. csütörtök, 18:00
Pál István Szalonna
Kossuth-díjas népzenész, a Magyar Állami Népi Együttes művészeti vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×