Infostart.hu
eur:
385.87
usd:
332.51
bux:
0
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián
Konténerek és daruk a Panama-csatorna Balboa kikötőjében, Panamavárosban 2025. január 31-én.
Nyitókép: MTI/AP/Matias Delacroix

Nincs szükség katonákra Panama "bevételéhez" - elég a dollár

A Panama-csatorna két végén lévő kikötők hongkongi üzemeltetője, a Hutchison Ports eladja egy amerikai konzorciumnak a Panama Ports Companyban (PPC) lévő részesedése nagy részét.

A Hutchison közölte, hogy a BlackRock nevű befektetési társaság vezette vállalkozói csoport 14,21 milliárd dollárért 80 százalékos részesedést szerez a PPC-ben, amely Balboa és Cristóbal kikötőit üzemelteti.

Az új amerikai kormány szerint a fontos vízi utat gyakorlatilag Kína működteti a kikötők révén. Panama és Kína tagadja ezt. Donald Trump amerikai elnök beiktatási beszédében arról szólt, hogy az Egyesült Államok visszaszerzi az ellenőrzést a stratégiai jelentőségű tengeri útvonal felett, mert veszélyesnek tartja az Egyesült Államok érdekeire nézve, hogy kínai cégnek van ott érdekeltsége.

A Hutchison Ports PPC hongkongi vállalat 1997 óta üzemeltet nagy konténerterminálokat a csatorna mindkét oldalán. A vállalat egy gazdag hongkongi család tulajdonában van.

Címlapról ajánljuk

Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban arról beszélt, hogy a török államvezetés egy, a szíriai polgárháború okozta migrációs hullámnál is nagyobbtól tart az iráni háború miatt. Ennek kezelésében egyedül az Európai Unió lehetne partner, de az előző megállapodás is törékenynek bizonyult.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×