Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 26. vasárnap Anikó, Anna
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter beszédet mond a Külügyek Tanácsa kereskedelmi formációja informális ülésén a Várkert Bazárban 2024. október 18-án. Az ülés fő témája az Európai Unió és Kína gazdasági és kereskedelmi kapcsolatrendszerének áttekintése.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Szijjártó Péter a lengyel-magyar barátságról nyilatkozott

"A lengyel-magyar testvériség túl fogja élni Európa egyik legháborúpártibb Soros-ügynökének minden áskálódását" - jelentette ki a külgazdasági és külügyminiszter a Mandiner megkeresésére. Szijjártó Péter a lapnak arra a felvetésére reagált, amely szerint Radoslaw Sikorski lengyel külügyminiszter megszakítaná a diplomáciai kapcsolatot Magyarországgal.

A hírportál csütörtökön Itt a magyar válasz a lengyel külügyminiszter elképesztő húzására címmel azt írta: a wPolityce.pl lengyel hírportál arról számolt be, hogy a Radoslaw Sikorski vezette lengyel külügyminisztérium éles diplomáciai támadást indít Magyarország ellen.

Hozzátették, a portál megszerezte a lengyel külügy levelét, amelyet a lengyel-magyar parlamenti képviselőcsoport tagjainak címeztek.

A levél szerint a lengyel minisztérium javasolja a Magyarország varsói nagykövetével tervezett találkozók lemondását, valamint az általa vagy a magyar nagykövetség által küldött meghívások elutasítását, beleértve a kulturális eseményeket is - közölte a Mandiner.

Címlapról ajánljuk

Vitorlázás, tanítás, munka a futballakadémián – Orbán Viktor a magánjellegű terveiről, vágyairól is beszélt egy nagyinterjúban

Egy hosszú interjút adott a Tusványoson a beszéde után Orbán Viktor Fidesz-elnök, volt miniszterelnök, aki esetleges politikai visszavonulásáról („még nem jött el a pillanat”) is beszélt. Egyik tévedésének említette, hogy nem kezdte el időben a Fidesz fiatalítását, azt hitte, ezzel ráér 2030-ig.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Tisza-kormány: sorra jönnek a bejelentések, három településen lesz időközi választás

Tisza-kormány: sorra jönnek a bejelentések, három településen lesz időközi választás

A Tisza Párt frakciója Sonnevend Pált, az ELTE tanszékvezető egyetemi tanárát jelöli alkotmánybírónak Hende Csaba megüresedett helyére, a parlament pedig már hétfőn megválaszthatja a testület új tagját. Három településen tartanak ma időközi önkormányzati választást: Bárdudvarnokon és Bakócán polgármestert és képviselőket választanak, Békéscsabán pedig az új egyéni választókerületi képviselő személyéről szavaznak. Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai - ezt Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter jelentette be. Megújul a Népliget és a Planetárium. Cikkünk folyamatosan frissül a Tisza-kormány döntéseivel vasárnap.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×