eur:
402.94
usd:
348.84
bux:
95317.22
2025. június 14. szombat Vazul
Ebrahim Raiszi iráni elnök beszédet mond az amerikai légicsapásban elhunyt Kászim Szulejmáninak, az iráni Forradalmi Gárda al-Kudsz Brigádjai nevű különleges egység parancsnokának tiszteletére tartott megemlékezésen Teheránban 2022. január 3-án, a katonai vezető halálának második évfordulóján. Az Egyesült Államok 2020. január 3-án légicsapásokat hajtott végre Bagdadban Iránhoz köthető célpontok ellen, amelyben Szulejmáni és Abu Mahdi al-Muhandisz, a Népi Mozgósítási Erők nevű, iráni támogatást élvező iraki milicistákat tömörítő ernyőszervezet vezetője életét vesztette.
Nyitókép: MTI/EPA/Abedin Taherkenareh

Földbe csapódott az iráni elnök helikoptere - Ebrahim Raiszi és külügyminisztere is meghalt

Ebrahim Raiszi iráni elnök és Hoszein Amirabdollahián külügyminiszter meghalt az őket szállító helikoptert ért balesetben vasárnap - jelentette a Mehr iráni félhivatalos hírügynökség hétfőn. A bejelentést az alelnök, Mohszen Manszúri is megerősítette az X-en.

Hírügynökségek iráni hivatalos forrásokra hivatkozva azt közölték, hogy a helikopter - egy amerikai gyártmányú Bell 212 típusú légijármű - teljesen kiégett a balesetben. A roncsokról az IRNA iráni állami hírügynökség is közzétett gépeket.

Az iráni törvények értelmében az átmeneti elnök az addigi első alelnök, Mohszen Mokber lesz.

Raiszi vasárnap Kelet-Azerbajdzsán tartományba utazott, hogy ott Ilham Aliyev azeri elnökkel együtt felavassa a két ország által az Arasz folyón emelt harmadik duzzasztógátat.

A baleset az azeri határhoz közeli Varzekán városa mellett, a visszaúton történt. Az IRNA úgy tudja, hogy a gépen utazott az iráni Kelet-Azerbajdzsán tartomány kormányzója és a tartományi székhely, Tebriz egyik vallási vezetője.

A keményvonalas politikát folytató, konzervatív Raiszi 2021 augusztusában lépett hivatalba. A következő elnökválasztásra 2025-ben került volna sor, a kialakult helyzet miatt azonban elképzelhető, hogy már idén júliusban megrendezik - közölte a Reuters hírügynökség.

Ideiglenes államfő

Irán legfőbb vallási és politikai vezetője, Ali Hamenei ajatollah hétfőn jóváhagyta Mohamad Mokbar első alelnök ideiglenes elnöki kinevezését, és ötnapos országos gyászt rendelt el a helikopter-szerencsétlenségben elhunyt Ebrahim Raiszi államfő halála miatt. Az IRNA iráni állami hírügynökség továbbá azt jelentette, hogy a szerencsétlenségben szintén meghalt Hoszein Amirabdollahián külügyminiszter hivatalát addigi helyettese, Ali Bakeri-Káni veszi át.

Címlapról ajánljuk
Sós Endre: a vombatoktól az óriáspandákig, a Vidámparktól a biodómig – tervek és kihívások a budapesti állatkertben

Sós Endre: a vombatoktól az óriáspandákig, a Vidámparktól a biodómig – tervek és kihívások a budapesti állatkertben

A budapesti állatkert feladatairól, látogatóinak számáról, a fenntartás módjairól és költségeiről és a biodóm jövőjéről is beszélt Sós Endre, a Fővárosi Állat- és Növénykert főigazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában. Kiderült, van-e várólista az állatok beszerzésénél, hogyan lehet óriáspandához jutni, milyen magyar orvosi siker kapcsolódik Samuhoz, az elefánthoz, de még az is, mit szólnak az állatok, ha meglátják az állatorvos fehér autóját.

Halálos áldozatai vannak a hajnali iráni válaszcsapásnak, de Izrael sem tétlen

Szombat hajnalban újabb rakétatámadás érte Izraelt, melyet Irán indított – jelentette az iráni állami média. Az izraeli hadsereg megerősítette a hírt, és jelezte, hogy az ország légvédelmi rendszerei azonnal aktiválódtak a fenyegetés elhárítására. Szijjrtó Péter bejelentést tett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.16. hétfő, 18:00
Ugrósdy Márton
a Miniszterelnöki Kabinetiroda helyettes államtitkára
Megkapta Irán a végső ultimátumot, példátlan támadás zajlik a főváros ellen - Híreink a közel-keleti konfliktusról szombaton

Megkapta Irán a végső ultimátumot, példátlan támadás zajlik a főváros ellen - Híreink a közel-keleti konfliktusról szombaton

Izrael tegnap megtámadta Iránt, a perzsa többségű állam válaszcsapásként több mint 100 ballisztikus rakétát lőtt ki Izrael központjára, Tel-Avivra. Az iráni támadásnak minimum kettő halálos áldozata és több mint 50 sérültje van. Az izraeli hadsereg (IDF) szóvivője tegnap nyíltan háborút deklarált, a nap folyamán folytatódnak az Irán elleni katonai műveletek és az iráni támadások. Izrael bejelentette, hogy leszerelték az ellenséges főváros légvédelmét, a nap folyamán elkezdték a Teherán környékén található ellenséges célpontok megsemmisítését. Cikkünk folyamatosan frissül az Irán és Izrael közti konfliktus szombati híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×