Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
A police car at night with its emergency lights on.
Nyitókép: aijohn784/Getty Images

Robbanás történt egy idősek otthonában Horvátországban, ketten meghaltak

Robbanás történt vasárnap délután egy magán idősotthonban a Zágrábhoz közeli Dugo Selóban, ketten meghaltak egy ember súlyosan megsérült - írta a Jutarnji List című horvát napilap.

Zeljko Remenar tűzoltóparancsnok a helyszínen arról tájékoztatott: kiérkezve nem észleltek tüzet, és nem volt gázszivárgás sem, vélhetően egy robbanószerkezet robbant fel.

A rendőrség közleménye szerint a robbanás az idősgondozást nyújtó családi ház földszintjén történt, ahol egy 85 éves férfi és egy 81 éves nő életét vesztette, egy 79 éves férfit pedig súlyos sérülésekkel szállítottak kórházba.

A területet lezárták, és büntetőeljárás indult, amelynek feladata a körülmények felderítése.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Tüzet nyitottak a francia katonák, Putyin megállapodott a világ legnépesebb országával - Háborús híreink Ukrajnáról szombaton

Tüzet nyitottak a francia katonák, Putyin megállapodott a világ legnépesebb országával - Háborús híreink Ukrajnáról szombaton

Drónokat észleltek csütörtök este a normandiai Brest kikötőjében található Ile Longue nevű katonai bázis felett, amely a francia nukleáris ballisztikus rakétákat hordozó tengeralattjáróknak ad otthont, a francia tengerészgyalogosok tüzet nyitottak a drónokra. Vlagyimir Putyin orosz elnök indiai látogatásán egy 70 pontos javaslatot fogadtak el Narendra Modi miniszterelnökkel. Az Egyesült Államok újra érvényesíteni kívánja dominanciáját a nyugati féltekén, erősíti katonai jelenlétét az indo–csendes-óceáni térségben, és felülvizsgálhatja Európához fűződő viszonyát.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×