Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
Two people out for a walk through an Ohio woods in the fall.
Nyitókép: Scott Anderson / getty

Meredek szakadékban rekedtek a magyar túrázók, 15 órán át küzdöttek értük

Letértek a kijelölt túraútvonalról.

Bajba jutott magyar túrázókat kellett kimenteni július 6-án éjjel Erdélyben, a Radnai-havasoknál. A kilenc emberből álló túracsoport eredetileg egy 2159 méter magas csúcsra indult, onnan pedig a Nagy-Pietrosz-csúcs felé vette volna az irányt. A csoport azonban letért a kijelölt útvonalról, és egy olyan meredek szakadékba kerültek, ahonnan már nem tudtak kijutni – írja a hirado.hu.

Helyi idő szerint délután három órakor hívták a segélyszolgálatot, mire hét hegyimentő indult segítségükre.

Összesen 15 órába telt, mire mindenkit le tudtak hozni a hegyről.

Szakértők arra kérik a túrázókat, ne térjenek le az ösvényekről, ugyanis azzal nemcsak a saját, de a hegyimentők életét is veszélyeztetik.

Azt tanácsolták, érdemes a legfrissebb térképet beszerezni és követni a GPS-t. Rengeteg olyan út van, ami megtéveszthet, emiatt történnek balesetek. Éppen ezért rendkívül fontos a turistajelzések ismerete: a sávjelzés például a kiindulási ponttól egészen az útvonal végéig kíséri a túrázókat, a kereszt pedig az összekötő- vagy a rövidítő utakat jelöli.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×