eur:
394.13
usd:
365.33
bux:
65384.6
2024. március 29. péntek Auguszta
A koronavírus (COVID-19) elleni oltóanyagot tartalmazó fiolát tart a kezében egy egészségügyi dolgozó egy prágai kórházban 2020. december 27-én. Ezen a napon kezdődik az Európai Unió (EU) tagállamaiban a lakosság összehangolt beoltása. Az Európai Bizottság december 21-én adott feltételes forgalombahozatali engedélyt a német BioNTech és az amerikai Pfizer gyógyszeripari vállalatok által kifejlesztett vakcina európai alkalmazására.
Nyitókép: MTI/EPA/Martin Divisek

Vannak már oltóanyagok, de csak lassan jönnek

Az Európai Bizottság által már megrendelt első 200 milliós oltóanyag mennyiség egészét várhatóan szeptemberre fogják tudni leszállítani.

EU-részről eddig 200 millió adatok rendeltek a fő partnernek tekintett belga cégtől, ennek első szállítmányai indultak el december 26-án a tagországokba, köztük Magyarországra is.

A teljes mennyiség legyártása és eljuttatása még legalább fél évet, ha ugyan nem valamivel többet fog igénybe venni – közölte a bizottság szóvivője a Reuters jelentése szerint.

Brüsszel mindenesetre további 100 millió adag megrendeléséről tárgyal a belga céggel, miközben már alá is írt szerződéseket mintegy egymilliárd dózis megvételéről olyan további partnerekkel, mint az AstraZeneca, a Johnson & Johnson, a Moderna, a Sanofi és CUreVac. Valamennyien jövő év végére ígérték a vállalások teljesítését.

Egyelőre nem jobb a helyzet a kínai és az orosz oltóanyagok hozzáférésével sem.

Eddig a Magyarországra érkezett 6000 adag SputnikV jelentette az egyetlen orosz hozzájárulást a járvány enyhítéséhez.

Jelentések szerint a tagállami hatóságoknak az oltóanyagok viszonylag lassú érkezése mellett munkájukat lassító körülménynek számít a lakosság minél szélesebb körű beoltásában a vírustagadó és oltásellenes mozgalmak folyamatos agitációja is.

Tagállamonként változó mértékben – a lakosság negyedétől esetenként a megkérdezettek mintegy feléig – az emberek gyanakvással és elutasítással reagálnak a leendő beoltásra, ami mögött sokan az elsősorban orosz és kínai intenzív félretájékoztatási kampány következményeit is látják.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Teljes a patthelyzet a bécsi repülőtéren

Hiába a 36 órás sztrájk, megszakadtak a tárgyalások a szakszervezetek és az Austrian Airlines osztrák légitársaság között. A dolgozók a Lufthansa leányvállalatánál ugyanolyan béreket követelnek, mint az anyacégnél, ahol egyébként a közelmúltban zárult egy sikeres munkabeszüntetés.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.02. kedd, 18:00
Káel Csaba
a MÜPA vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Durvul a nyilatkozatháború a moszkvai merénylet körül, újfajta bombát vethetett be Oroszország – Háborús híreink csütörtökön

Durvul a nyilatkozatháború a moszkvai merénylet körül, újfajta bombát vethetett be Oroszország – Háborús híreink csütörtökön

Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője azt mondta, az Iszlám Államnak nem voltak meg a képességei egy a krasznogarszkihoz hasonló terrortámadás kivitelezésére, és Ukrajnára és a Nyugatra igyekezett terelni a gyanút. Kirilo Budanov, az ukrán katonai hírszerzés feje úgy nyilatkozott, Oroszországnak legkésőbb február közepe óta tudomása volt a készülő támadásról, ennek ellenére nem tettek semmit. A harkivi rendőrség vezetője szerint Oroszország egy új típusú irányított bombát vethetett be a városban szerdán, az UMPB D-30-at.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×