eu
Csúcs után: az EU-nak ellenállóbbnak kell lennie az új kihívásokkal szemben
Charles Michel és Ursula von der Leyen értékelte a tanácskozást.
Lesöpörte az EU vezetése az őshonos kisebbségek védelmét - ezért lehet baj
Ismét elutasította az Európai Bizottság a Minority Safepacket, azaz a nemzeti kisebbségeket védő uniós jogi garanciákat.
Európai oltáskörkép: hiába van vakcina, ha lassú a kiosztás
Az oltóanyagok beszerzése körüli ügyetlenségek ostorozása után a figyelem az Európai Unióban egyre inkább a már meglévő tagállami hasznosulására irányul, és a kép nagyon vegyes.
EU-s főtanácsnok: nem lehet bűncselekmény a menedékkérők számára történő segítségnyújtás
Az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást indított a Stop Soros törvénycsomag miatt.
Nehezen lesz útlevél az oltási igazolványból
Minden EU-tag szabadon dönthet egyoldalú oltásigazolványok bevezetéséről, de alkalmazásuk EU-szintű problémákat vethet fel, figyelmeztetnek uniós illetékesek. Ez részben már a jelen: itt van a görög-izraeli különmegállapodás (újabb érdeklődőkkel), vagy a lengyel szabály a kínai és az orosz oltás "el nem fogadására".
Lengyel nem az orosz és kínai vakcinára
Bár uniós szinten még nincsen úgynevezett vakcinaútlevél, de a közösségen belül Magyarország legerősebb szövetségesének számító lengyelek megváltoztatták a beutazási feltételeket. Varsó kedd éjféltől a 48 órás negatív teszten kívül csak az Európai Unió által elismert vakcinákkal beoltottakat engedi be akadálytalanul. Tehát azok, akik kínai vagy orosz vakcinát kaptak, a lengyel hatóságok számára oltatlan személyeknek minősülnek.
Brüsszeli szakértő az orosz szankciókról: Janus-arcú az unió
Az EU Monitor főszerkesztője szerint Brüsszel leginkább magatartásváltozást akar elérni az Oroszországgal szemben hozott legújabb szankciókkal. Az uniós külügyminiszterek hétfői tanácskozásukon megállapodásra jutottak arról, hogy szankciókat vezetnek be mindazokkal szemben, akik felelősek Alekszej Navalnij orosz ellenzéki politikus elítéléséért és bebörtönzéséért.
"Európai nyavalygás" - így durvul el az AstraZeneca és az EU konfliktusa
Az AstraZeneca igyekszik növelni a termelést az uniót ellátó láncolatban, és igénybe veszi globális kapacitásait, hogy teljesíteni tudja a 180 millió adag leszállítását a második negyedévben.
Kamara: nagy bajba kerülhetnek a gazdálkodók
Kettős mércét emleg a NAK, amely szerint nem megfelelő termékek is kerülhetnek Európába.
AstraZeneca-vakcina: a kételkedések után Brüsszel is szót kért
Egymást érik a brit-svéd vakcina hatékonysága mellett érvelő nyilatkozatok, miután mind több tagállamban növekvő ellenállás tapasztalható felhasználásával szemben.
A járvány miatt megugrik a bűncselekmények száma
Az áldozatok több esetben nincsenek tisztában jogaikkal.
Vakcinadiplomácia: a nyugati világ globális térvesztését hozhatja az orosz és kínai oltóanyag
Az euroatlanti térség globális befolyásának radikális csökkenését sem zárják legfrissebb elemzések annak fényében, ahogy szerte a világban újabb és újabb kínai és orosz vakcinaeladási megállapodásokat írnak alá.
Navalnij-ügy: uniós szankciók jönnek
Az EU a jövőben több támogatást nyújt mindazoknak, akik a védelmükbe vették a politikai és polgári szabadságjogokat Oroszországban.
Tízmilliós gyorshitel: EU-pénzből megy és két újabb kört javasolnak, további kedvezményezettekkel
Az MFB meghirdette, mely vállalkozások igényelhetik a nulla százalékos hitelt a program első szakaszában. Az is kiderült, hogy nem állami kamattámogatású konstrukció lesz, hanem visszatérítendő EU-forrásból kialakított hiteltermék.
Mindenki csodát vár Draghitól, de a legnagyobb csoda az lenne, ha ez sikerülne neki
Mario Draghinak egyszerre kellene letörnie a járványt, kárpótolnia a veszteseket, új pályára állítania a gazdaságot, a közigazgatást és az oktatást, és mindezt gyorsan, mielőtt még széthullik mögüle a parlamenti támogatás.
Nem akármivel kecsegtet egy elemzés a villanyautókkal kapcsolatban
Az autóipar klímabarát megújításával az Európai Unió jócskán túlszárnyalhatja 2050-re kitűzött kibocsátás-csökkentési céljait. Az ehhez szükséges átalakulás megalapozhatja az EU gazdasági növekedését a 2020-21-es válság után – állapítja meg a Cambridge Econometrics nemzetközi kutatócsapat elemzése.
Visegrádi együttműködés: Antall József ötletétől Európa súlypontjáig
A V4-ek együttműködése meghatározó lobbierővé vált az Európai Unióban, de uniós partnerek néha megtapasztalhatták azt is, hogy egységük nem feltétlen megbonthatatlan..
„Ébresztő” volt Európának Borrell moszkvai fogadtatása
A Borrell-látogatás kudarcának fő oka nem a főképviselő ügyetlenségében, hanem az egységes uniós oroszpolitika hiányában rejlik – vélik elemzők.
Schneller Domonkos: akár ezermilliárd forintnyi EU-támogatást kaphat Budapest
A méreténél jóval több uniós forrás érkezik majd a fővárosban és az agglomerációba, nem lesz olyan fejlesztés, amit a kerületek vagy a főváros nem akar – mondta a Budapest és az agglomeráció fejlesztéséért felelős helyettes államtitkár.
Őrült tempóra kapcsoltak az alternatív hajtású autók
A tavalyi negyedik negyedévben már több mint a harmadára nőtt a részarányuk az EU-ban forgalomba helyezett új modellek között az ACEA, az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezetének csütörtökön publikált jelentése alapján.