Infostart.hu
eur:
380.1
usd:
322.25
bux:
131292.07
2026. február 5. csütörtök Ágota, Ingrid
Lima, 2018. január 20.Ferenc pápa beszédet mond a híveknek a limai apostoli nunciatúra erkélyéről 2017. január 20-án. A katolikus egyházfő négynapos látogatáson tartózkodik Peruban. (MTI/EPA/Ernesto Arias)
Nyitókép: MTI/EPA/Ernesto Arias

Új részletek Ferenc pápa romániai látogatásáról

Közzétették Ferenc pápa romániai látogatásának részletesebb programját, amely szerint a szentatya összesen három szentmisét celebrál, mégpedig Bukarestben, Csíksomlyón és Balázsfalván.

A bukaresti római katolikus érsekség egy sajtótájékoztató keretében ismertette a programot, amely megerősíti, hogy

Ferenc pápa június 1-jén mutat be szentmisét a csíksomlyói hegynyeregben.

A Vatikán közlése szerint Ferenc pápát június 1-jén délelőtt helyi idő szerint fél 10-kor repülővel Bukarestből Bákóba szállítják, ahonnan helikopterrel folytatja útját Csíkszeredába. A Vatikán sajtóirodája szerint a helikopter 10 óra 10 perckor indul el Bákóból, és a csíkszeredai stadionban száll le. A román elnöki hivatal által közzétett programváltozat szerint a pápa 11 óra 20 perckor érkezik Csíksomlyóra, majd 11 óra 45 perckor kezdődik a szentmise.

Bodó Márta, a gyulafehérvári főegyházmegye szervezőbizottságának tagja szerint a szentmise pontos kezdési időpontja még változhat annak függvényében, hogy a szentatya pontosan mikor ér ki a hegynyeregbe, a szentmise helyszínére. A szervezők április első felére ígértek további pontosabb részleteket.

Wilhelm Danca, a pápalátogatás szervezőbizottságának sajtókapcsolatokért felelős illetékese a bukaresti sajtótájékoztatón elmondta, hogy Ferenc pápa

május 31-én dél körül érkezik Bukarestbe, ahol az elnöki hivatalban Klaus Iohannis államelnökkel, majd Viorica Dancila miniszterelnökkel találkozik. Ugyanott részt vesz egy találkozón, amelyen a civil szféra képviselői és a diplomáciai testület tagjai lesznek jelen.

Délután a pápát Dániel ortodox pátriárka fogadja, majd a római katolikus egyházfő a román ortodox egyház állandó zsinata előtt mond beszédet. A két egyházfő részt vesz egy közös imádságon az épülőfélben levő, de már felszentelt Nemzeti Megváltás Katedrálisában, ahol a pápa a tervek szerint köszönteni fogja az összegyűlt híveket. Ezután a pápa a bukaresti Szent József római katolikus székesegyházban pontifikál szentmisét, amelynek keretében ő tartja a szentbeszédet.

Szombaton a csíksomlyói szentmise után a pápa Jászvásárra utazik, ahol a helyi Kultúrpalota előtti téren fiatalokkal és családokkal találkozik.

A pápalátogatás utolsó napján, június 2-án, vasárnap Ferenc pápa Balázsfalvára utazik, ahol részt vesz a hét vértanú görög-katolikus püspök boldoggá avatási szertartásán.

A pápa végül a helyi roma közösség tagjaival találkozik,

majd Nagyszebenbe utazik, ahol ünnepélyes búcsúztatását tartják.

Címlapról ajánljuk
Deák András: az orosz olaj meg fogja találni a helyét

Deák András: az orosz olaj meg fogja találni a helyét

Donald Trump amerikai elnök és Narendra Modi indiai miniszterelnök abban állapodott meg, hogy India nem vásárol több orosz olajat. Ez azonban nem okoz gondot az orosz gazdaságnak – mondta az InfoRádiónak a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa.

Kiterjesztik az energiatároló-pályázatot, kitiltanak három ukrán katonai vezetőt

Részletesen szó volt a Kormányinfón az energiatárolási pályázat bővítéséről, a hathavi fegyverpénz és a nyugdíjak utalásáról, a februári emelt bérekről, a nemzeti petícióról, illetve a kárpátaljai sorozás következményeiről. A közvélemény-kutatók 8-20 százalékot tévedtek 4 éve, így érdemes követni a kutatók eredményeit a Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint. Gulyás Gergely kancelláriaminiszter és Vitályos Eszter újságírói kérdésekre is válaszolt.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×