Infostart.hu
eur:
363.52
usd:
314.86
bux:
148209.23
2026. augusztus 6. csütörtök Berta, Bettina
Moszkva, 2018. július 15.Vlagyimir Putyin orosz elnök (j), Gianni Infantino, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség, a FIFA elnöke, valamint Tamim bin Hamad al-Thani katari emír egy focilabdát fog a moszkvai Kremlben 2018. július 15-én, az oroszországi labdarúgó-világbajnokság Franciaország - Horvátország döntője napján. A 2020-as labdarúgó-világbajnokságot Katar rendezi.  (MTI/EPApool/Jurij Kadobnov)
Nyitókép: MTI/EPA/Jurij Kadobnov

Putyin: kibertámadások millióit akadályozták meg a vb alatt

Mintegy 25 millió kibertámadást és más bűncselekményt akadályozott meg a labdarúgó-világbajnokság alatt a sportrendezvény szervezésébe bevont orosz informatikai rendszer - közölte Moszkvában Vlagyimir Putyin orosz elnök.

Az orosz államfő megköszönte a világ bűnüldöző szerveinek segítségét abban a munkában, amelyet a legtekintélyesebb nemzetközi torna biztonsága érdekében nyújtottak. Részletezte, hogy 24 ország szervei működtek közre a műveletben - derült ki a Kreml által kiadott leirat szerint.

Hangsúlyozta: akik a világbajnokságra országába érkeztek, valóban

biztonságban érezhették magukat, és nyugodtan, kényelmesen utazhattak

az országon belül a különböző városokba, hogy megtekintsék kedvenc csapatuk játékát a stadionokban, illetve hogy felkeressék a szurkolói övezeteket.

Címlapról ajánljuk
Kertek helyett ma már katlanjaink vannak: mostantól változtatni kell

Kertek helyett ma már katlanjaink vannak: mostantól változtatni kell

Ha a kertekben fákat nevelünk, azok nem engedik végletesen felhevülni a földet. Csakhogy az sem mindegy, hová milyen fa kerül – erről beszélt az InfoRádió műsorában Megyeri Szabolcs kertész.

Gerendai Károly a Sziget megmentéséről és a megváltozott sztárvilágról beszélt az Arénában

A végső látogatottság határozza meg a Sziget Fesztivál idei veszteségét, amelyet előzetesen 1,5 milliárd forintra kalkulál Gerendai Károly főszervező. Arról is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában, hogy az őszi visszatérése óta a vártnál több feladata volt. Mint mondta, egyre kevésbé vonzzák a fesztiválok a legnagyobb sztárokat, így a Szigetnek sem szabad csak rájuk építenie. Azt is elárulta, hogy mennyire volt ráhatása az idei fellépők listájára, a magyar nagyszínpad már egy újítás, és a szolgáltatásokban is sokat léptek előre.
inforadio
ARÉNA
2026.08.06. csütörtök, 18:00
Aszódi Attila
a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Karának dékánja
Tisza-kormány: közel 900 milliárdos program indul, energetikai lépésekről dönt a kabinet

Tisza-kormány: közel 900 milliárdos program indul, energetikai lépésekről dönt a kabinet

Magyar Péter miniszterelnök kormánya szerdán a rendkívüli hőség okozta energia- és vízügyi válsághelyzetet tárgyalta: a Paksi Atomerőmű szinte teljesen leállt az alacsony dunai vízállás miatt, de az önkéntes áramtakarékosságnak köszönhetően kötelező fogyasztáskorlátozásra egyelőre nem volt szükség. A kabinet 868 milliárd forintos energiafejlesztési programot fogadott el. Ruff Bálint kancelláriaminiszter rendkívüli parlamenti ülést kezdeményezett hétfőre tíz törvényjavaslatból álló csomag megtárgyalására. A kormány emellett személyi döntéseket is hozott, valamint közlekedési és környezetvédelmi intézkedéseket készített elő, miközben a Tisza Párt már augusztus 11-re tervezi az új köztársasági elnök megválasztását.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×